> Projekti

Ovdje možete poslušat emisiju radio Centra u kojoj su sudjelovali učenici Osnovne škole Poreč.

POSLUŠAJ RADIO EMISIJU

REDNI BROJ PROJEKT RAZREDNI ODJEL VODITELJ/ICA PLANIRANI BROJ SATI
1. Pracenje invazivne alge Caulerpe racemose u podmorju oko Poreca.pdf 7.c Voditeljica projekta: Vanesa Tadić,učenica 7.c (mentor:Vesna Banovac-Kuča, prof.)

2. Obitelj u školi - škola u obitelji Svi učenici škole Ravnatelj, stručni suradnici i svi razrednici od I. do VIII. razreda Planirani u satnici RO i izvanastvanih aktivnosti

Cilj projekta je razvijati partnerstvo škole i obitelji, te pružati roditeljima snažnu i trajnu podršku iz škole kako bi se aktivno i učinkovito uključili na dobrobit svoje djece.

3. Moj izbor je zdrav život Svi učenici škole Pedagog: S. Uzelac i  S. T. Balaž
Psihologinja: G. V. Jugovac
Razrednici od I. do VIII.
Voditelji izvan. aktivnosti
Aktivnosti Planirani u satnici RO i izvannastavnih aktivnosti

Cilj je pokrenuti  učenike  na zdrave živote  izbore i odgovorna ponašanja kroz različite preventivne akcije na razini škole i lokalne zajednice.

4. Vršnjak pomagač u sprječavanju
rizičnog ponašanja
Direktno:
dvije grupe po 15 učenika
VI.-VII.
Indirektno: svi
Pedagozi:S.Uzelac, S.T.Balaž
Psihologinja:G.V.Jugovac
2 grupe x 50 sati

Cilj je osobni rast i razvoj učesnika, osmišljavanje i provođenje aktivnosti usmjerenih prevenciji rizičnih ponašanja vršnjaka, stvaranje okruženja u kojem učenici mogu zadovoljavati svoje potrebe, te primjene znanja i vještina u cilju pružanja vršnjačke pomoći.

5. Socioemocionalno učenje – PATHS program Svi učenici
drugih razreda (7 razrednih odjela) Moguće i svi I.
ERF iz Zagreba – voditeljica
projekta prof. J. Bšić, Istarska županija, učiteljice drugih razreda, koordinatori pedagozi

7 razredna odjela x
30 sati

Ciljevi  PATHS  programa  su:  kontrola  neprihvatljivog  ponašanja  kroz  samo-kontrolu,  učinkovito  rješavanje problema, promoviranje pozitivnih odnosa među vršnjacima.

6. Rasplesani razredi VII.i VIII. Stručni suradnici
Razrednici
Plesni Centar Pula
5 razrednih odjela
VII. raz. x 12 sati 6 raz. odjela VIII. x 2 sata

Cilj: ulaganjem u učenike kroz usvajanje specifičnih vještina (plesa) nastoji se povećati njihove kompetencije i osnažiti ih u izboru društveno poželjnih oblika ponašanja i djelovati preventivno na razini razrednog kolektiva i škole.

7. Imam stav
Program prevencije ovisnosti
Učenici i roditelji 6.-ih i 7-ih razreda  (nastavak programa) Stručni    suradnici
pedagozi    i
psiholog
Supervizija tima s ERF: doc.dr.sc. Martina Ferić Šlehan dr.sc. Valentina Kranželić

6.razredi
odjela x 12 sati
60 sati 7.razredi
5 odjela x 4 do7
sati

Ciljevi odgoda prvog uzimanja sredstava ovisnosti (pušenje, alkohol, druge droge),  smanjenje korištenja alkohola, duhana i kanabisa, kod mladih uključenih u program.

8. Poticanje izvrsnosti u matematici Nadareni učenici
4.- 8. razreda
(50)
Milka Mršić, Vedrana Mažar
Tatjana Popović, Predrag Brkić, Nikolina Bartolić
270 sati godišnje

Cilj je ponuditi specifičan program odgojno obrazovne podrške darovitim učenicima u razvijanju njihovih sklonoti i mogućnosti, te podizanja znanja i interesa za prirodna područja znanosti (matematiku).

9. Učimo toleranciji 10 učenika Vahida Halaba, knjižničarka 30 sati

Cilj projekta: povećati prag tolerancije kod učenika. Najkvalitetnije utrošiti slobodno vrijeme.

10. Barok u čulima – Baroque omne
senses
15 učenika Vesna Milanović, knjižničarka 35 sati

Cilj projekta: očuvanje i njegovanje zavičajne kulturne baštine, poticanje istraživačkog i kreativnog rada, razvijanje
osjetilnih spoznaja i sposobnosti njihovog usustavljivanja,  suradnja s kulturnim ustanovama u gradu.

11. Web portal 20 učenika Indira Miljenović 70 sati

Cilj projekta: praćenje događaja tijekom školske godine i objavljivanje članaka o istima na mrežnoj stranici Škole,
objavljivanje važnih školskih dokumenata-školskog uputnika,vremenika pisanih provjera znanja, popisa  razreda i
kalendar aktivnosti.