OSJEĆAMO SE SRETNO ŠTO SMO SUDJELOVANJEM U OVAKO PLEMENITIM AKCIJAMA I MI NEKOGA USREĆILI

Autor: Ivan Kardum, 17. 12. 2021.

Sudjelovanje  u humanitarnoj akciji Društva invalida Poreč

Znajući da volonterstvo i sudjelovanje u humanitarnim aktivnostima u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti, učitelji Osnovne škole Poreč i ove godine su svojim primjerom potaknuli  učenike i njihove roditelje na  uključivanje u humanitarnu akciju Društva invalida Poreč.

Na poziv Društva invalida za podršku u provedbi prodaje osme Novogodišnje lutrije Društva invalida Poreč, čiji je prihod namijenjen sufinanciranju Mobilnog tima i rada društva, u Školi je od 6. do 13. 12. 2021. organizirana i provedena prodaja novogodišnjih lutrija u svim razrednim odjelima od 1. do 8. razreda.

I ove godine ponosni smo velikim odazivom naših učenika na sudjelovanje u humanitarnoj akciji. Ukupno je kupljeno 917 lutrija.

Pojedini razredni odjeli napisali su i razloge zašto su se uključili u akciju:

Učenici 1. c razreda sa svojom učiteljicom pridružili su se humanitarnoj akciji Društva invalida Poreč jer vole pomagati svakome kome je potrebna pomoć. I zato jer dobro je činiti dobro.

Dobro je činiti dobro. (3. b)

Želimo pomoći i razveseliti osove s invaliditetom u nabavi stvari koje su im potrebne kako bi im život bio bezbolniji i ljepši, tako ćemo razveseliti i sebe. (4. a)

Osjećamo se sretno što smo sudjelovanjem u ovako plemenitim akcijama i mi nekoga usrećili. (4. b)

Znamo da je teško, ali uz pozitivu sve je lakše. Uvijek možete nekoga usrećiti. Ove godine nismo uspjeli doći kod vas zbog pandemije, ali ne brinite, proći će i to i mi ćemo vas posjetiti. (6. a)

Uvijek  pomogni drugome jer i tebi će netko pomoći kada ti bude potrebno. (6. a)

Djelatnici Osnovne škole Poreč zahvaljuju učenicima i njihovim roditeljima na sudjelovanju u ovoj humanitarnoj  akciji.

(2024./2025.)

POPIS DODATNIH OBRAZOVNIH MATERIJALA