VAŽNA OBAVIJEST ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA-s dodatnim pojašnjenjem

Autor: Nadija Kos, 21. 11. 2020.

Dragi učenici i poštovani roditelji!

U dogovoru s epidemilogom, zbog nepovoljne epidemiološke situacije u našem  okruženju, nastava će se za sve razredne odjele od 5. do 8. razreda održavati na daljinu od ponedjeljka 22. studenoga do petka 27. studenoga 2020. godine.

Nastava u školi nastavit će se u ponedjeljak  30. studenoga ako se epidemiološka situacija  ne pogorša.

Svi učenici su dobili tablete i upute za rad u nastavi na daljinu. Nastava će se odvijati prema redovnom rasporedu u isto vrijeme kao da se održava u školi.

Za učenike od 1. do 4. razreda  i poseban odjel nastava će se održavati prema redovitom rasporedu u školi. Autobus za učenike-putnike vozit će prema uobičajenom rasporedu.

Molimo učenike da se pridržavaju svih preporučenih mjera, da nose maskicu kad je to propisano, održavaju preporučenu distancu, izbjegavaju veća okupljanja  i  druženja u zatvorenom prostoru, kao i proslave i treninge.

Budimo strpljivi. I ovo će proći...

Želim svima puno zdravlja!

Ravnateljica Nadija Kos, dipl. uč.

P.S. Za dodatna pojašnjenja kliknite na "više".

R A S P O R E D      Z V O N A

1. sat 8,30 – 9,15

2. sat 9,20 – 10,05

3. sat 10,20 – 11,05

4. sat 11,20 – 12,05

5. sat 12,10 – 12,55

6. sat 13,00 – 13,45

7. sat 13,50 - 14,35

Poštovani roditelji i učenici!

Povodom napisa u medjima, dajem dodatno pojašnjenje:

Osnovnoj školi  Poreč je zbog složene epidemiološke situacije prepuručeno održavanje nastave na daljinu. Nastava na daljinu održava se za ukupno 274 učenika od petog do osmog razreda, ali nisu svi učenici u samoizolaciji.

Dvoje učenika iz različitih razreda je bolesno od zarazne bolesti COVID-19. Oni su u izolaciji, a osobe koje su bile u kontaktu u vrijeme kad su ti učenici bili zarazni su u samoizolaciji.

Oism toga, trenutno je još 9 učenika u samoizolacji (podatak se svakog dana mijenja)  jer su njihovi ukućani pozitivni na virus pa  kao direktni kontakti moraju biti u samoizolaciji.

Nastava na daljinu nije isto što i samoizolacija. Kad je osoba u samoizolaciji, ne smije izlaziti iz kuće i ne mije biti u kontaktu s drugim osobama kao ne bi širila zarazu.

Nastava na daljinu je oblik nastave od kuće, a to ne znači da se ne smije izlaziti iz kuće, osim  ako učenik nije bio u kontaktu sa zaraženom osobom ili ako on sam nije zaražen.

Osim učenika kod kojih je potvrđena bolest, dvadesetak učenika iz različitih razreda je na "običnom" bolovanju zbog probavnih smetnji. Ti učenici nisu testirani. Pošto su simptomi COVID-a kod djece upravo probavne smetnje i povišena temperatura, iz preventivnih razloga prešli smo na tjedan dana na nastavu on-line. Učenici predmetne nastave  nisu u samoizolaciji ali im se preporučuje da pojačano primjenjuju mjere koje su već propisane od strane HZJZ-a: da izbjegavaju okupljanja, da nose maskice, izbjegavaju proslave i drugo.

Prema prailniku koji propisuje načine opravdavanja izostanaka učenika, roditelji imaju pravo do tri dana samostalno opravdati izostanak djeteta s nastave. Zbog već navedenih okolnosti, molimo roditelje da to pravo ne koriste u vrijeme epidemije, već da za svaki izostanak pribave ispričnicu liječnika kako bismo izbjegli mogućnost da se smiptomi ne prepoznaju i da se interpretiraju kao obična viroza  i zbog toga širi zaraza. (Većina liječnika voljna je poslati vam ispričnicu putem e-maila. )

U cilju poštivanja epidemioloških mjera i sprječavanja širenja zarazne bolesti COVID-19, molimo roditelje da ne dovoze djecu pred školu prije 8,15. Ulazak djece u školsko dvorište i školsku zgradu  definiran je protokolom kojega svim školama u RH  nalaže Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Najvažniji zahtjev kojeg trebamo poštivati je nemiješanje grupa a to se ne može osigurati u uvjetima čekanja djece iz različitih razreda na malom prostoru ispred ulaza u školsko dvorište.

Djeca koja dolaze pješice trebaju proračunati koliko minuta hoda trebaju od kuće do škole te krenuti na vrijeme, a ne prerano. Djeca koji stanuju daleko od škole,  ako  iz svojeg mjesta stanovanja imaju organizirani prijevoz školskim autobusom, trebaju  ga koristiti. Ako ne stanuju na udaljenosti većoj od 2  km, do škole mogu doći pješice za 10-15 minuta hoda, što nije predugo hodanje a osim toga je i dobro za zdravlje. U slučaju da imaju posebne razloge zbog kojih ne mogu koristiti prijevoz ili hodati, učenici koji dolaze u grad automobilom sa svojim  roditeljima prije 8,15,  trebaju sačekati negdje drugdje, npr. na poslu svojih roditelja, kod prijatelja iz razreda i slično, ali ikako ne ipred ulaza   gdje ne možemo osigurati  potrebne mjere i zaštitu od zarazne bolesti.

Koristimo priliku da zahvalimo svim našim učenicima i djelatnicima na razumijevanju i ozbiljnosti  i vrlo savjesnom provođenju svih mjera samozaštite.

Svima nama želimo da ova nemila situacija što prije završi i da se s još većim veseljem nego inače vratimo u uobičajeni život!

Ravnateljica , Nadija Kos i stručni tim OŠ Poreč

(2024./2025.)