Poštovani roditelji,

Autor: Nadija Kos, 25. 4. 2020.

nalazimo se u šestom tjednu  rada škole u uvjetima nastave na daljinu.

S obzirom na izvanredne uvjete u kojima svi trenutno živimo i radimo, iznimno smo  ponosni na rad i ponašanje naših učenika u ostvarivanju postavljenih ishoda nastave na daljinu.  Njihov rad i aktivnost rezultat su odgovornog uključivanja svakog učenika u nastavu, ali i kvalitetnog rada svih članova Učiteljskog vijeća naše Škole i suradnje koju smo ostvarili s vama dragi roditelji, na čemu vam najtoplije zahvaljujemo. U ovim uvjetima svi imamo zajednički cilj, a to je dobrobit djece.

Podrška roditelja u ostvarivanju ishoda nastave na daljinu ima iznimnu važnost. Cjelokupan proces učenja i poučavanja koji se ostvaruje u virtualnim uvjetima preko digitalnih alata i komunikacijskih kanala, preselio se u domove naših učenika. Za dobru prilagodbu na online nastavu ali i zaštitu emocionalnog zdravlja u vremenu neizvjesnosti, najveću odgovornost ima obitelj, no iznimno je važna i podrška škole.

Svjesni smo da samo kvalitetnom suradnjom, međusobnim povjerenjem i podrškom možemo omogućiti vašoj djeci, a našim učenicima, kvalitetno obrazovanje. U skladu s tim ciljem a prema Uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja, provodit će se i vrednovanje i ocjenjivanje učenika. Svi učitelji naše Škole izradili su Kriterije za vrednovanje i ocjenjivanje učenika tijekom nastave na daljinu. S istim kriterijima bit ćete upoznati, vi i vaša djeca, preko objava učitelja u predmetnim kanalima u virtualnim učionicama 5. – 8. razreda, objava putem komunikacijskih kanala koje koriste učitelji 1. do 4. razreda, kao i virtualnim roditeljskim sastancima.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole Poreč

(2024./2025.)