Tableti - uređaji za učenike

Autor: Jelena Uher, 20. 3. 2020.

Poštovani roditelji!

U okviru projekta „Škola za život“ Ministarstvo znanosti i obrazovanja učenicima petog i sedmog razreda dodijelilo je na korištenje tablete. Uređaji su podešeni tako da je svaki učenik zadužen za određeni tablet. Molimo vas da čuvate teblete i pazite da ne oštetite naljepnicu s brojem tableta. Ovo je naročito važno u obiteljima u kojima veći broj učenika koriste uređaje.

U nastavku pročitajte važne informacije o korištenju tableta.

Naglašavamo da su tableti namijenjeni isključivo u edukacijske svrhe. Svi nastavni sadržaji organizirani su u vidu edukativnih igara što bi trebalo dodatno motivirati djecu u procesu učenja. Učenici ne mogu sami preuzimati i instalirati igrice ili pristupati drugim neželjenim sadržajima na internetu. Na uređaje su postavljena ograničenja odnosno MDM sustav zaštite. Sve tablete administrira  zaduženi učitelj. Ministarstvo je dostavilo kartice za internet s 2,5 GB podatkovnog prometa, nadopunjava se mjesečno, što bi trebalo biti dovoljno. Promet prema CARNET-ovim servisima preko kojih se isporučuje nastava na daljinu se ne naplaćujeRoditelji su potpisali revers kojim su se obvezali tablete vratiti na kraju nastavne godine.

Jedan broj kartica (59 kom) još nije isporučen školi te iste nisu ugrađene u tablete. Čim budu dostavljene, obavijestit ćemo roditelje koji će ih moći podignuti u školi.

Povremeno će se tableti sami od sebe ažurirati, tj. izgledat će kao da su blokirani. Trebate ih ostaviti uključene dok se ažuriranje ne izvrši do kraja (update). Postavljena ulazna lozinka je : 0000 (nula).

Popis nenaplativih servisa:

• CARNET - skole.hr, e-skole.hr, carnet.hr, sve usluge koje se nalaze na domeni edu.hr

• Alfa d.d. - mozaweb.com, alfaportal.hr

• Element d.o.o. - element.hr, ele-udzbenik.hr, e-udzbenik.hr, elematika.hr

• Kršćanska sadašnjost - udzbenici.ks.hr

• Udžbenik.hr - udzbenik.hr

• Oxford - exp.ouponlinepractice.com

• Hueber - hueber.de

• Glas koncila - glas-koncila.hr

• Profil Klett d.o.o. - profil-klett.hr

• Alka script – mozaweb.com i mozabook.com

• Školska knjiga – e-sfera.hr

• Pearson - http://myenglishlab.pearson-intl.com/

Promet se naplaćuje  prema  Youtube i Google servisima.

Naglašavamo da su tablete  dobili učenici petih i sedmih razreda. Škola ima na raspolaganju određeni broj tableta koje može posuditi učenicima  koji ih nisu dobili u okviru projekta „Škola za život“. Ako vam je potreban tablet, slobodno se obratite razrednicima koji će vam dati potrebne informacije kako zadužiti tablet ako razred u kojem je  Vaše dijete nije obuhvaćen projektom.

(2024./2025.)

POPIS DODATNIH OBRAZOVNIH MATERIJALA