Autor: Administrator , 14. 12. 2018.

U petak 7. 12.2018., u OŠ-i Poreč i PŠ-i Žbandaj je obilježen blagdan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Staklenku meda i prigodnu slikovnicu učenicima prvih razreda je uručila gđa Sanja Oplanić, zamjenica Gradonačelnika.

Galerija fotografija

Organizator akcije pod nazivom  „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka“ je Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Ministarstvo poljoprivrede s ciljem promocije hrvatskih pčelinjaka i isticanja važnosti konzumiranja domaćeg meda i njegovog uključivanja u prehranu.

Mali prvašići su se jako obradovali daru. Toliko ih je zanimala slikovnica da su u jednoj ruci držali med, a s drugom rješavali put pčelice do košnice. Grupa djevojčica je izrazila želju da budu baš poput pčelice Jelice iz košnice.