Autor: Administrator , 7. 12. 2018.

U petak, 30. studenoga 2018. u prepunom foajeu gradskog kazališta POU Poreč otvorena je izložba likovnih radova učenika osnovnih škola Istarske županije.

Galerija fotografija

Izložba je sastavni dio dugogodišnjeg projekta u suradnji sa Zdravim gradom Poreč „Moj izbor je zdrav život“ na kojoj su predstavljena najuspješnija postignuća učenika iz 12 osnovnih škola Istarske županije na temu zdravih životnih izbora.

Cilj izložbe bio je uključiti inventivnost u prevenciju rizičnih ponašanja i motivirati što veći broj učenika da kroz likovno izražavanje promišljaju o zdravim životnim izborima.

Mnogobrojnu publiku oduševili su učenici predstavnici tri prva razreda OŠ Poreč koji su jasno i glasno izrekli svoje zdrave životne izbore. Poručili su da je prijateljstvo, igra, učenje, sport … njihov izbor.

Na izložbi je predstavljeno 35 iznimno kvalitetnih individualnih radova i 5 grupnih radova. Od svih izloženih radova 10 radova je nagrađeno.

Stručni žiri nagradio je 7 likovnih radova: Iris Brčić (OŠ Tar – Vabriga), Ela Butorović (OŠ Finida, Poreč), Lena Gambar (OŠ Poreč), Petra Ivančić (OŠ V. Nazora Pazin), Ivana Radin (OŠ Poreč), Lamija Ramić (OŠ V. Š. Pajo, Nedešćina) i Maira Sesvečan (OŠ Vodnjan – SE Dignano).

Publika je na dan otvorenja izložbe također imala priliku odabrati svoje favorite. Tako su najviše dobili grupni likovni radovi učenika 1.a OŠ Poreč, 4. razreda OŠ J. Rakovca Sv. Lovreč i individualni rad učenice Petre Jakominić (OŠ Poreč).

Učenicima je priznanja dodijelila ravnateljica OŠ Poreč Nadija Kos i zaželjela im daljnje uspješno stvaranje, a roditelje i uzvanike pozvala da podrže zdravo odrastanje djece i mladih.

Izložba je otvorena do 10. prosinca 2018. te se pozivaju zainteresirani da je pogledaju i na taj način podrže učenike u promociji zdravih životnih izbora.