Autor: Administrator , 4. 12. 2018.

Svi učenici sedmog razreda plesali su zajedno pred svojim vršnjacima i dijelili pozitivne životne vrijednosti kroz međusobnu suradnju, pomoć, podršku i kulturno ophođenje.

Galerija fotografija

U petak, 30. studenog 2018. od 13,50  do 14,35 sati, hol Osnovne škole Poreč postao je plesni podij za 70 učenika sedmog razreda, njihove razrednice, učitelje i stručne suradnice.

U sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti i provođenja preventivnog programa Moj izbor je zdrav život učenici su prvim javnim nastupom predstavili dio generacijskog projekta Osnaživanje djece kroz ples „Rasplesani razredi“.

Još jednom  su pokazali kako dodatnim ulaganjem  u mlade,  kroz podučavanje životnim vještinama koje pripadaju zdravim životnim izborima, jačamo njihove socijalno emocionalne kompetencije i osnažujemo za odgovorno prihvaćanje izazova u doba odrastanja. Iako je ovo bio tek peti sat plesnih radionica, sedmaši su hrabro zaplesali pred svojim vršnjacima i dijelili pozitivne životne vrijednosti kroz međusobnu suradnju, pomoć, podršku i kulturno ophođenje. Znajući važnost uzora u moralnom razvoju djece njihovi učitelji su zaplesali s njima.

Tako je škola još jednom postala mjesto u kojem učenici i učitelji kvalitetno osmišljenim programima mogu zadovoljiti potrebe za pripadanjem, slobodom, zabavom i uvažavanjem.

Izjave učenika 7.a razrednog odjela:

„U petak, 30. 11. svi učenici sedmog  razreda zajedno su plesali u holu naše Škole. Taj mi se projekt sviđa jer se družimo kao razred, surađujemo, a u isto vrijeme i zabavljamo.“ S. Brajković

„Bilo je mnogo smijeha, zabave i nespretnosti. Svidjelo mi se upoznavanje i plesanje sa svim učenicima generacije.“ E. Tomčić

„Organizirani ples svih učenika 7. razreda bio je odličan, bolje smo se upoznali. Bilo je to doista osnaživanje djece kroz ples.“ D. Hasipi

„Sprijateljila sam se s mnogima. Bilo je dobro.“ S. Dodaj

„Plesanje mi se sviđa jer stvaramo nova prijateljstva i stječemo samopouzdanje.“ E. Halebić

„Sviđa mi se jer se u plesu izmjenjujemo i svi skupa surađujemo.“ L. Vinkerlić

„Sviđa mi se jer smo cijeli razred povezani u jednu cjelinu. Svi smo se sprijateljili iako je na početku bilo čudno.“ P. Benvin

„Bilo je dobro što smo plesali zajedno. Upoznao sam nove ljude za koje nisam znao da su 7. razred.“ P. Markuš