Autor: Administrator , 23. 11. 2017.

Sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč održana je 21. studenoga 2017. godine sa slijedećim dnevnim  redom:

Galerija fotografija

Brojnost članova Vijeća učenika OŠ Poreč (52 učenik od 1. do 8. razreda) nameće potrebu dobre pripreme održavanja sjednica. U tom cilju pedagoginje su ove godine uz poziv za 1. sjednicu Vijeća učenika pripremile za učenike i Radni list s pitanjima i zadatcima: Napiši par rečenica kojima bi se predstavio na Vijeću učenika.  Što sve voliš u svom razredu / školi? Kojim se aktivnostima baviš u slobodno vrijeme u školi i izvan škole?   Predloži teme za program rada Vijeća učenika u školskoj godini  2017./18.

Učenici su se međusobno predstavili i upoznali kroz odgovore na pitanja o sebi i  svom kvalitetnom korištenju slobodnog vremena. Na taj način učenicima je olakšano predlaganje i izbor učenika za predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća učenika. Svaki učenik je „vodio svoju osobnu kampanju“,  a iznošenjem prijedloga i glasovanjem za izbor učenika, učenici su učili ostvarivati građanska prava.

Za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Iman Dželili, učenica 8.e, a za zamjenicu Danja Golemović,  učenica 7.b razrednog odjela.

Učenici su se također  aktivno zauzeli za sebe i kroz predlaganje tema za rad Vijeća učenika u ovoj školskoj godini. Predložene teme odnose se na unapređivanje kvalitete odnosa s vršnjacima, uspjeh učenika, kvalitetu nastave, kućni red škole, izvanučioničku nastavu, zdravu prehranu, unutarnje uređenje i higijenu u školi, uređenje školskog dvorišta, pokretanje humanitarnih akcija i izradu prigodnih letaka.

Inicijativu za osnivanje Dječjeg gradskog vijeća učenicima su predstavile Dunja Klarić, koordinatorica provedbe programa Građanskog odgoja u školi i Snježana Matejčić, predstavnica Društva Naša djeca Poreč.

Učenici su aktivno sudjelovali u radu i pokazali interes i motiviranost za daljnji rad Vijeća učenika.