Dan sjećanja na žrtve Vukovara

Autor: Administrator , 22. 11. 2017.

Dana 17. studenoga  2017. učenici sedmih razreda Osnovne škole Poreč okupili su se kako bi se  zajedno prisjetili tragičnih događaja koji su se zbili  prije 26 godina  u hrvatskome narodu .

Nakon odavanja počasti minutom šutnje, ravnateljica Nadija Kos  uputila je svima nekoliko riječi o gradu heroju Vukovaru, simbolu stradanja i obrane Hrvatske. Učenici VII. e razreda Lucija Borštner, Valentino Korpar i  Filip Bosanac pročitali su dirljive tekstove Siniše Glavaševića, profesora i novinara, koji je izgubio svoj život tijekom bitke za Vukovar. Riječi tekstova o ljubavi, prijateljstvu,  djetinjstvu, gradu odzvanjale su  za vrijeme paljenja lampiona u znak sjećanja i počasti svim žrtvama Vukovara s porukom da sva djeca imaju pravo na djetinjstvo i da je rat najveće ljudsko zlo.

Martina Vladišković - Bernobić

IMG_4124.JPG (114.58 KB)