Dodjela Nagrade „Laurus nobilis“

Autor: Kristina Lijović, 9. 5. 2017.

U petak, 5.svibnja 2017., u Istarskoj je sabornici u Poreču, po dvadest i prvi put dodijeljena Nagrada „Laurus nobilis“. Natječaj za izvorno prozno djelo u vidu kratke priče, humoreske, kozerije, pjesme u prozi, putopisa, biografskog zapisa ili eseja na hrvatskom ili talijanskom jeziku okupio je mnoge ljubitelje pisanja i čitanja.

Za najbolji izvorni prozni tekst pod nazivom „Moram podnijeti dvije, tri gusjenice ako želim upoznati leptire", osvojivši tako prvo mjesto, nagrađena je učenica osmog razreda Osnovne škole Poreč, Roberta Radman. Učenica šestog razreda, Nina Klaić, za svoj je prozni uradak „U novi život“ također pohvaljena.

Osim nagrade (novčanog bona za kupnju knjiga u iznosu od 800 kuna te trodnevnog putovanja u Zabok), poticaj mladim autorima je tiskanje njihovih tekstova u knjizi PoZiCa, zbirci najboljih literarnih ostvarenja.

Još jedanput čestitamo učenicama, njihovoj mentorici Stjepani Čumigaš Krivačić te s radošću iščekujemo još mnogo jezičnih izričaja, jer, kako je i sam Miroslav Krleža zapisao, „Borba perom spada u najveća junaštva".

U priloženim dokumentima nalaze se pobjednički i pohvaljeni tekstovi.

Pobjednica Roberta Radman...

... s mentoricom Stjepanom Čumigaš - Krivačić.

Pohvaljena Nina Klaić s mentoricom.

Priloženi dokumenti:
Nagra_eni_tekst.pdf (280.12 KB)

22.09.2017. 15:58
Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija
Brojni posjetitelji sinoć su na porečkoj rivi uživali u koncertu Gibonnija ali i ukusnim specijalitetima od tune u sklopu Tunalicious Street Food Festivala koji će do 23.rujna nuditi brojna street-food jela s tunom te vrhunsku zabavu uz live nastupe domaćih bendova. Gibonni je oduševio svojim najvećim hitovima ali i novijim pjesmama poput pjesme ,,Bella Figura […] The post Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija appeared first on Poreština.info news portal.

22.09.2017. 12:09
Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017.
Pučko otvoreno učilište Poreč i Turistička zajednica Općine Vrsar organizirali su Foto natječaj Montraker 2017 od 28. kolovoza - 15. rujna ove godine. Svi zainteresirani fotografi mogli su do zadanog roka poslati najviše tri fotografije sa temom Skulptura u nastajanju ili Skulptura u prostoru. Ukupno je prijavljeno 15 autora sa 40 fotografija. Žiri u sastavu: […] The post Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017. appeared first on Poreština.info news portal.