Naša škola na natjecanju "Robotrka na prstenac"

Autor: Kristina Lijović, 8. 5. 2017.

Dana 29. travnja 2017. godine u Industrijsko - obrtničkoj školi u Puli održana je peta po redu Robotrka na prstenac u kojoj je po prvi puta sudjelovala i naša Osnovna škola Poreč.

Pod mentorstvom učitelja Antonia Božića i Darie Maravić sudjelovalo je ukupno devet učenika podijeljenih u dvije ekipe. Prvu ekipu činili su Matija Tomc, Roman Tintor i Luka Skorupski dok su drugu činili Erik Toromanović, Filip Butković, Luka Buterin i Vito Šehanović. Leo Fran Maltar Kovačić i najmlađi Luka Klobas dodjeljeni su ekipama iz druge škole kako bi se sve ekipe ujednačeno i ravnopravno natjecale.

Naše su ekipe gađale prstenac usridu i tako nosili naprijed ime naše škole. Ukupan poredak znat će se nakon obrade rezultata.

Svi su se učenici zabavili, pokazali spretnost, znanje te ekipno surađivali.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.