Naša škola – domaćin međunarodnog natjecanja

Autor: Kristina Lijović, 3. 5. 2017.

4. ožujak 2017. – Poreč – prvi krug natjecanja

Škola je po prvi puta bila domaćin prvog kruga međunarodnog natjecanja u poznavanju engleskog jezika HIPPO - 5th INTERNATIONAL COMPETITION IN ENGLISH LANGUAGE - ENGLISH WITHOUT BORDERS.

U natjecanju sudjeluju učenici od 9 do 19 godina starosti iz 9 europskih zemalja.  Natjecanje se odvija u tri kruga: prvi - preliminarni, polufinale i finale. 10% najboljih učenika iz prvog kruga biva pozvano u drugi krug, a najbolji iz drugog kruga idu u finale koje se tradicionalno održava u talijanskom gradiću Lido di Jesolo u blizini Venecije.

U prvom krugu sudjelovalo je 80 učenika naše škole od 5. do 8. razreda. Natjecali su se u 3 kategorije: HIPPO 1, 2 i 3, a testovi su se sastojali od 2 dijela: čitanja s razumijevanjem i slušanja s razumijevanjem.

Po završenom natjecanju učenici sudionici bili su zadovoljni odrađenim i većina ih je rekla da su im testovi bili jednostavni za rješavanje.  Očekivanje rezultata mnogima je teško palo.

Rezultati konačno stižu krajem ožujka. Čak sedam učenika plasiralo se u sljedeći, polufinalni krug natjecanja:

HIPPO 1               Ivana Radin i Adrian Scherbakov

HIPPO 2               Saša Matošević i Jan Križanec

HIPPO 3               Dajana Brčić, Antonio Matić i Roberta Radman

1. travanj 2017. – Rijeka – polufinale

Natjecanje je održano u Prvoj sušačkoj gimnaziji u Rijeci. Ovaj se put test sastojao iz čitanja s razumijevanjem i pisanja kratkog sastava.

I konačno radosna vijest!

Ivana Radin je u kategoriji HIPPO 1 deseta od više od 600 natjecatelja iz cijelog svijeta i pozvana je na finalno natjecanje u Italiju. Ivanu će pratiti njena učiteljica engleskog jezika Dunja Klarić.

Pogled na listu natjecatelja otkriva natjecatelje iz Rusije, Ukrajine, Mongolije, Malezije, Kine, Mađarske, Makedonije, Italije i mnogih drugih zemalja.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i odličnim rezultatima.

Ivani želimo uspješno finalno natjecanje.

22.09.2017. 15:58
Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija
Brojni posjetitelji sinoć su na porečkoj rivi uživali u koncertu Gibonnija ali i ukusnim specijalitetima od tune u sklopu Tunalicious Street Food Festivala koji će do 23.rujna nuditi brojna street-food jela s tunom te vrhunsku zabavu uz live nastupe domaćih bendova. Gibonni je oduševio svojim najvećim hitovima ali i novijim pjesmama poput pjesme ,,Bella Figura […] The post Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija appeared first on Poreština.info news portal.

22.09.2017. 12:09
Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017.
Pučko otvoreno učilište Poreč i Turistička zajednica Općine Vrsar organizirali su Foto natječaj Montraker 2017 od 28. kolovoza - 15. rujna ove godine. Svi zainteresirani fotografi mogli su do zadanog roka poslati najviše tri fotografije sa temom Skulptura u nastajanju ili Skulptura u prostoru. Ukupno je prijavljeno 15 autora sa 40 fotografija. Žiri u sastavu: […] The post Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017. appeared first on Poreština.info news portal.