Međunarodni dan materinskog jezika

Autor: Kristina Lijović, 16. 3. 2017.

U Osnovnoj školi Poreč je, 21.veljače 2017., obilježen Međunarodni dan materinskog jezika. Povodom toga, u 2.a razredu gostovala je Izabela Bilić-Rovis, autorica zbirke pjesama „Čakavčice“. Događaj su upotpunili i članovi folklorne skupine KUD-a Dajla iz Novigrada.

Učenici su s oduševljenjem slušali stihove na čakavkom narječju te su se i sami okušali u njihovom stvaranju. Budući da je gospođa Izabela keramičarka, učenici su pod njenim vodstvom izrađivali i kažune od gline, a uz folkloraše su uživali plešući balun čije su osnovne korake naučili i spretno primijenili.

Na kraju, kakvo bi to bilo uživanje na istarski način da se nije zasladilo ukusnim kroštulama Erikove none Marije. Bio je to dan za pamćenje, dan kojim se odaje poštovanje i ponosi se bogatom kulturnom baštinom istarskoga zavičaja.

Međunarodni dan materinskog jezika realiziran je kao dio školskog projekta Zavičaj u srcu moje škole te se nadamo još mnogim takvim događajima.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.