Adrian Brajković osvojio peto mjesto na Državnom natjecanju iz informatike i računalstva

Autor: Enis Ramadan, Nikolina Bartolić Lubiana, 20. 3. 2014.

Adrian Brajković, učenik 7.b razreda Osnovne škole Poreč osvojio je peto mjesto na Državnom natjecanju iz informatike i računalstva (Infokup) u kategoriji Algoritmi (LOGO). To je izvrstan rezultat s obzirom da je na školskom natjecanju sudjelovalo 134 učenika u toj kategoriji, a na državno natjecanje pozvano je samo 7 najboljih.

Natjecanje  je održano u Primoštenu od 17.3. do 20.3. 2014. godine.Tri su kategorije koje testiraju različite informatičke vještine. Kategorija Algoritmi provjerava sposobnost rješavanja složenih problema gdje je cilj napisati savršen problemski kod koji će se izvršavati što brže. Kategorija Razvoj softvera stavlja natjecatelje u uloge pravih arhitekata računalnih sustava, jer moraju napraviti što bolje i što veće programe kako bi dokazali da su najbolji. Za one koji ne vole složene probleme ili velike programske sustave, predviđena je kategorija Osnove informatike, jer kroz nju se provjerava teoretsko znanje koje je uvijek od koristi.

Adrian je i prošle godine sudjelovao na  državnom natjecanju kada  se na školskoj razini natjecalo više od 6000 učenika iz preko 500 različitih škola diljem Hrvatske. No, na državno natjecanje je pozvano samo 188 najboljih iz svih kategorija, a na kojem su otkriveni i nagrađeni najbolji od najboljih!

Za ovaj odličan uspjeh, Adrian može zahvaliti svom talentu, predanom radu, te mentorici profesorici Tatjani Hodžić koja nije bila u mogućnosti otići sa njim u Primošten pa mu je pratnja bila profesorica Nikolina Bartolić.