„Večer matematike“

Autor: Kristina Lijović, 22. 12. 2016.

Dana 1.prosinca 2016. u Osnovnoj školi Poreč u 18 sati održano je druženje pod nazivom „Večer matematike“. Nakon uvodnog govora ravnateljice Nadije Kos koja je srdačno pozdravila učenike, roditelje te sve prisutne, govor je održao i učenik Bruno Brščić koji je učenicima i roditeljima pojasnio kuda moraju ići te gdje se smjestiti.

Budući da je broj sudionika vidno porastao za razliku od prethodnih godina, prostori u školskom hodniku bili su nedostatni za smještaj svih prisutnih. Tako je dio sudionika bio smješten i u prostorima školske kuhinje.

Događaju su prisustvovali učenici od 1. do 6. razreda zajedno s ostalim članovima obitelji. Tu su se našli roditelji, bake, djedovi, sestre i braća. Cilj je bio zajedničko uživanje u raznim igrama, dobra zabava te naučiti i što novoga. Igara je bilo mnogo te se po završetku jedne igre moglo premjestiti i započeti novu igru za drugim stolom. S obzirom na to, bilo je vrlo dinamično, zanimljivo te veselo. Roditelji su se zahvaljujući ovom događaju rado prisjetili djetinjstva te se s osmjesima na licima vratili u školske klupe. Da je zainteresiranost za ovakvu vrstu druženja svakom godinom sve veća, svjedoči i podatak da je na „Večeri matematike“ prisustvovalo više od petsto učesnika.

Nakon igara i i podijeljenjih zahvalnica, sudionici su na izlazu mogli ostaviti papiriće s komentarima i utiscima na kojima su bile ispisane samo riječi hvale. Zato se zahvaljujemo svima koji su organizirali, sudjelovali, te na bilo koji način pridonijeli ostvarenju ovogodišnje „Večeri matematike“.

Novinarska grupa

Antonia Valentić, 5.f

Martina Allakaj, 8.d

Forografije smiley

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.