„Večer matematike“

Autor: Kristina Lijović, 22. 12. 2016.

Dana 1.prosinca 2016. u Osnovnoj školi Poreč u 18 sati održano je druženje pod nazivom „Večer matematike“. Nakon uvodnog govora ravnateljice Nadije Kos koja je srdačno pozdravila učenike, roditelje te sve prisutne, govor je održao i učenik Bruno Brščić koji je učenicima i roditeljima pojasnio kuda moraju ići te gdje se smjestiti.

Budući da je broj sudionika vidno porastao za razliku od prethodnih godina, prostori u školskom hodniku bili su nedostatni za smještaj svih prisutnih. Tako je dio sudionika bio smješten i u prostorima školske kuhinje.

Događaju su prisustvovali učenici od 1. do 6. razreda zajedno s ostalim članovima obitelji. Tu su se našli roditelji, bake, djedovi, sestre i braća. Cilj je bio zajedničko uživanje u raznim igrama, dobra zabava te naučiti i što novoga. Igara je bilo mnogo te se po završetku jedne igre moglo premjestiti i započeti novu igru za drugim stolom. S obzirom na to, bilo je vrlo dinamično, zanimljivo te veselo. Roditelji su se zahvaljujući ovom događaju rado prisjetili djetinjstva te se s osmjesima na licima vratili u školske klupe. Da je zainteresiranost za ovakvu vrstu druženja svakom godinom sve veća, svjedoči i podatak da je na „Večeri matematike“ prisustvovalo više od petsto učesnika.

Nakon igara i i podijeljenjih zahvalnica, sudionici su na izlazu mogli ostaviti papiriće s komentarima i utiscima na kojima su bile ispisane samo riječi hvale. Zato se zahvaljujemo svima koji su organizirali, sudjelovali, te na bilo koji način pridonijeli ostvarenju ovogodišnje „Večeri matematike“.

Novinarska grupa

Antonia Valentić, 5.f

Martina Allakaj, 8.d

Forografije smiley

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.