Mjesec hrvatske knjige

Autor: Kristina Lijović, 28. 10. 2016.

Kao i svake godine, u Mjesecu hrvatske knjige školska knjižnica organizira zanimljive susrete i događanja. Na satu hrvatskoga jezika knjižničarka Gradske knjižnice Poreč Milena Cvitan učenicima šestih razreda predstavila je elektroničke čitače knjiga.

Osvrnuli su se na povijesni  razvoj knjige i raspravljali o njenoj budućnosti. Raspravljajući o čitateljskim navikama, zaključili su da ih privlači dinamičan i zanimljiv sadržaj, ali i sam izgled knjige.  Učenici 8.b i 8.c razreda posjetili su Gradsku knjižnicu i susreli  se s književnikom Tomislavom Milohanićem koji je predstavio svoju knjigu priča i pjesama Deštini i znamenja. U opuštenoj atmosferi na Dječjem odjelu Gradske knjižnice  imali su priliku čuti o književnim početcima Tomislava Milohanića   kao i važnosti očuvanja i njegovanja zavičajnog pisma i govora. U razgovoru s učenicima, književnik je istaknuo  važnost zavičajne nastave u  očuvanju jezične kulturne baštine.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.