Mjesec hrvatske knjige

Autor: Kristina Lijović, 28. 10. 2016.

Kao i svake godine, u Mjesecu hrvatske knjige školska knjižnica organizira zanimljive susrete i događanja. Na satu hrvatskoga jezika knjižničarka Gradske knjižnice Poreč Milena Cvitan učenicima šestih razreda predstavila je elektroničke čitače knjiga.

Osvrnuli su se na povijesni  razvoj knjige i raspravljali o njenoj budućnosti. Raspravljajući o čitateljskim navikama, zaključili su da ih privlači dinamičan i zanimljiv sadržaj, ali i sam izgled knjige.  Učenici 8.b i 8.c razreda posjetili su Gradsku knjižnicu i susreli  se s književnikom Tomislavom Milohanićem koji je predstavio svoju knjigu priča i pjesama Deštini i znamenja. U opuštenoj atmosferi na Dječjem odjelu Gradske knjižnice  imali su priliku čuti o književnim početcima Tomislava Milohanića   kao i važnosti očuvanja i njegovanja zavičajnog pisma i govora. U razgovoru s učenicima, književnik je istaknuo  važnost zavičajne nastave u  očuvanju jezične kulturne baštine.

22.09.2017. 15:58
Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija
Brojni posjetitelji sinoć su na porečkoj rivi uživali u koncertu Gibonnija ali i ukusnim specijalitetima od tune u sklopu Tunalicious Street Food Festivala koji će do 23.rujna nuditi brojna street-food jela s tunom te vrhunsku zabavu uz live nastupe domaćih bendova. Gibonni je oduševio svojim najvećim hitovima ali i novijim pjesmama poput pjesme ,,Bella Figura […] The post Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija appeared first on Poreština.info news portal.

22.09.2017. 12:09
Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017.
Pučko otvoreno učilište Poreč i Turistička zajednica Općine Vrsar organizirali su Foto natječaj Montraker 2017 od 28. kolovoza - 15. rujna ove godine. Svi zainteresirani fotografi mogli su do zadanog roka poslati najviše tri fotografije sa temom Skulptura u nastajanju ili Skulptura u prostoru. Ukupno je prijavljeno 15 autora sa 40 fotografija. Žiri u sastavu: […] The post Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017. appeared first on Poreština.info news portal.