Majice za prvašiće (Tradicionalni poklon Grada Poreča učenicima prvih razreda)

Autor: Kristina Lijović, 17. 10. 2016.

U povodu obilježavanja Dječjeg tjedna,koji ove godine traje od 3. do 9. listopada, zamjenica gradonačelnika Grada Poreča – Parenzo Nadia Štifanić Dobrilović je, zajedno s ravnateljicom Nadijom Kos, posjetila 134 učenika svih prvih razreda Osnovne škole Poreč, kako matične, tako i područnih, te im darovala majice sa logom škole, zaželjela uspješan rad i puno novih znanja i iskustava u školi.

Majice su, već tradicionalno, poklon Grada Poreča – Parenzo prvašićima svih porečkih osnovnih škola u Dječjem tjednu. Učenici svakog razreda dobivaju majicu druge boje, a koriste ih najčešće tijekom sportskih, te drugih školskih susreta.  Dječji tjedan obilježava se mjesec dana nakon početka školske godine, pa je tijekom posjeta zamjenice gradonačelnika s prvašićima bilo o govora o predmetima i aktivnostima koje im se najviše sviđaju, o novim školskim obavezama, o onome što su već naučili u školi, što bi voljeli biti kad odrastu kao i o omiljenim sportovima i aktivnostima u slobodno vrijeme, a prvašići su svojim gostima i otpjevali pjesmice koje su naučili.

Osnovna škola Poreč, zajedno s područnim školama Žbandaj, Nova Vas i Veli Maj, ove školske godine ima ukupno sedam prvih razreda. U matičnoj ustanovi to su: 1a razrednice Bojane Popić, 1b razrednice Jasne Cvijanović Slacki, 1c koji vodi razrednica Danijela Zornada Cvek i te 1d koji vodi razrednica Denis Mikatović. Svaka područna škola ima po jedan prvi razred, u Novoj Vasi razrednica im je Marijana Valić, u Velom Maju razrednica je Martina Jakac, a u Žbandaju, čiji učenici trenutno pohađaju nastavu u Sv. Lovreču, vodi razrednik Zoran Kraljić.  Majice će sutra ujutro dobiti i prvašići TOŠ Bernardo Parentin.

Majice su, kao i besplatna kino predstava Potraga za Dorom za sveukupno 591 dijete porečke škole, dar Grada Poreča- Parenzo u Dječjem tjednu, dok je za predškolske uzraste Grad organizirao kazališnu predstavu „Tri praščića“ Teatra Naranča, koju je pogledalo 459 mališana iz porečkih vrtića, ali i učenici prvog razreda TOŠ Bernardo Parentin te učenici uključeni u produženi boravak OŠ Poreč.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.