Književni susret

Autor: Kristina Lijović, 14. 10. 2016.

Povodom Mjeseca knjige u OŠ Poreč gostovala je hrvatska spisateljica Bojana Meandžija. Učenicima osmih razreda B smjene predstavila je autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“

Svoja sjećanje na rat u gradu Karlovcu ispisala je toplom ljudskom riječi. Mogu li rat i sjećanja na njega biti interesantna učenicima? Svojom pozornošću učenici su pokazali da mogu. Spisateljičina sjećanja pobudila su sjećanja i emocije  kolegica koje su u rodnim sredinama proživjele rat.

Susret je završila porukom koja proizilazi iz sadržaja knjige. Odnosi se na događaj u kojem spisateljica sa svojim prijateljima baca ključ skloništa u obližnje jezero kao simbol završetka rata. Taj ključ mora ostati u jezeru zauvijek jer nama treba mir, zauvijek.