Autor: Dorotea Muha, 10. 12. 2015.

U utorak, 8. prosinca, u holu naše škole svečano je otvorena filatelistička izložba Tko nam to darove donosi?¨“ organizirana u suradnji s Filatelističkim društvom Poreč i Društvom Naša djeca Poreč.

Okupljenim učenicima trećih razreda i našim gostima iz Talijanske osnovne škole Bernardo Parentin prikazan je igrokaz „Izgubljena pisma“, proglašeni su najuspješniji radovi Likovnog natječaja „Djed Mraz u Poreču“ i Literarnog natječaja „Tko nam darove donosi?“ i podijeljeni su darovi.

Zahvaljujući ovoj izložbi i njenom autoru, nastojimo njegovati i sačuvati već pomalo zaboravljeni običaj pisanja čestitki i  slanja najljepših želja u ovom blagdanskom vremenu.

Okupljenim učenicima trećih razreda i našim gostima iz Talijanske osnovne škole Bernardo Parentin prikazan je igrokaz „Izgubljena pisma“ koji su pripremili učenici 3.a i 3.b razreda u suradnji sa školskom knjižničarkom Vesnom Milanović.

Proglašeni su i najuspješniji radovi Likovnog natječaja „Djed Mraz u Poreču“ i Literarnog natječaja „Tko nam darove donosi?“, u kojem su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda Talijanske osnovne škole Bernardo Parentin i učenici Osnovne škole Poreč. Članovi stručnog žirija, u sastavu Marina Dželalija, Aleksandra Vinkerlić i Eugen Varzić, najboljim likovnim radovima u kategoriji uzrasta 7. i 8. godina proglasili su radove učenice prvog razreda Eme Laković (TOŠ Bernardo Parentin), i rad učenika 1.c razreda Arona Dodaja  (OŠ Poreč). Nagrada za najbolji rad u kategoriji uzrasta 9. i 10. godina pripala je učenici četvrtog razreda Aleksandri Šehanović (TOŠ Bernardo Parentin) i učenici trećeg razreda Tei Čitar (PŠ Veli Maj). Nagrade za najbolji prozni tekst „Tko nam to darove donosi?“ dobila je učenica četvrtog razreda Serena Tomiati (TOŠ Bernardo Parentin) i učenik 3.d razreda Nino Basanić (OŠ Poreč).

Darove u ime Filatelističkog društva Poreč i Društva Naša djeca uručili su im tajnica DND-a gđa Snježana Lehman i Djed Mraz, koji je posebno obradovao svu djecu, jer je, baš za ovu prigodu, doputovao s dalekog sjevera.

Izložbu su svečano otvorili predsjednik Filatelističkog društva Poreč g Marino Banko i autor izložbe g Slavoljub Katančević.