Autor: Kristina Lijović, 5. 6. 2015.

2.6.2015. u 18.30 u holu OŠ Poreč već tradicionalno predstavljen je školski projekt OBITELJ U ŠKOLI-ŠKOLA U OBITELJI. Nazočne roditelje, učitelje, učenike pozdravio je ravnatelj škole Edi Zarli s nekoliko prigodnih riječi. Simpatične voditeljice Mirjam i Timotea poželjele su svima dobru zabavu.

Učenici I.c i I.d pokazali su nam kako je uz plesne korake sve lakše pa i učenje Abecede . Sara Prodan krasnoslovila je pjesmu Kad tko uči. Scenska grupa II. razreda predstavila nam je recitaciju Dar. Svoje glasove uskladili su učenici I.d razreda u pjesmi Škola. Već mnogo je rečeno o prijateljstvu, a pitanjem Mogu li kugla, kocka i valjak biti prijatelji pozabavili su se učenici II.d u lutkarskoj igri. Znamo da se mnogi rado zabavljaju uz igre na sreću i s kućnim ljubimcima, ali scenska grupa II. razreda Bingo radije pleše.

Ona je jedna jedina, najdraža, ona je toplina, utjeha, osmijeh, pjesma pred spavanje, ona je ljubav, ona je majka. Kako je Ratko Zvrko opjevao Majku izrekla nam je učenica I.a Katarina Munda. Mala scena uvjerljivo je prenijela Maminu brigu, a III. razred razveselio je publiku pjesmom Dobro jutro.

U Osnovnoj školi Poreč predano se čuva tradicija naših starih kroz riječi, pjesmu i ples, a Ča o Kažunu zna reći će nam učenica II.a  Petra Popović.   Folklorna izvedba Na hrastu se naranča rodila pokazala je kako tradicija izgleda presvučena u zvuke današnjice. Simpatična dramska igra Stonoga u trgovini učenika IV.c oduševila je nazočne, koje je III.d pozvao da prate ritam njihove pjesme Ni nana na.

S nestrpljenjem očekujemo kraj školske godine i početak ljetnih praznika jer sunce nas mami van,  a ljetne temperature kucaju na vrata. O tome govori i recitacija Ljeto u izvedbi Nike Zrnić. Nasmijmo se s IV.d razredom i vicevima iz školskog života približili smo se kraju ovog prekrasnog druženja i prepustili zavodljivoj skladbi IV.c Obwisana sana, a voditeljice su srdačno pozdravile sve nazočne i zaželjele ugodnu večer.