Učenici OŠ Poreč u berbi maslina

Autor: Administrator , 16. 11. 2017.

Prošlog su tjedna učenici I. d razreda  OŠ Poreč obrali maslinu  koja se nalazi u školskom dvorištu.

Te su masline stariji učenici III. b odnijeli u Agrolaguninu  uljaru. Uz stručno vodstvo gospođe Katije Gašparini vidjeli su kako od plodova masline  nastaje maslinovo ulje.

Sutradan su prvašići  i trećaši kušali svoje ulje. Svi su se složili da je njihovo ulje najbolje!

Prvašići su prvi put sudjelovali u berbi maslina. Iznenadili su se koliko puno vremena i truda treba da se obere  samo jedna maslina.

Učenici 3.b su uz pratnju razrednice i  nekoliko roditelja, prošetali  do uljare. Vidjeli su kako se masline pročišćavaju i gnječe te kako ulje iz njih teče. Najzanimljiviji dio im je bio kad su kušali maslinovo ulje.

Zahvala ljubaznim djelatnicima uljare.

Škarica Davorka

Zulić Jasminka