Dodjela Nagrade „Laurus nobilis“

Autor: Kristina Lijović, 9. 5. 2017.

U petak, 5.svibnja 2017., u Istarskoj je sabornici u Poreču, po dvadest i prvi put dodijeljena Nagrada „Laurus nobilis“. Natječaj za izvorno prozno djelo u vidu kratke priče, humoreske, kozerije, pjesme u prozi, putopisa, biografskog zapisa ili eseja na hrvatskom ili talijanskom jeziku okupio je mnoge ljubitelje pisanja i čitanja.

Za najbolji izvorni prozni tekst pod nazivom „Moram podnijeti dvije, tri gusjenice ako želim upoznati leptire", osvojivši tako prvo mjesto, nagrađena je učenica osmog razreda Osnovne škole Poreč, Roberta Radman. Učenica šestog razreda, Nina Klaić, za svoj je prozni uradak „U novi život“ također pohvaljena.

Osim nagrade (novčanog bona za kupnju knjiga u iznosu od 800 kuna te trodnevnog putovanja u Zabok), poticaj mladim autorima je tiskanje njihovih tekstova u knjizi PoZiCa, zbirci najboljih literarnih ostvarenja.

Još jedanput čestitamo učenicama, njihovoj mentorici Stjepani Čumigaš Krivačić te s radošću iščekujemo još mnogo jezičnih izričaja, jer, kako je i sam Miroslav Krleža zapisao, „Borba perom spada u najveća junaštva".

U priloženim dokumentima nalaze se pobjednički i pohvaljeni tekstovi.

Pobjednica Roberta Radman...

... s mentoricom Stjepanom Čumigaš - Krivačić.

Pohvaljena Nina Klaić s mentoricom.

Priloženi dokumenti:
Nagra_eni_tekst.pdf (280.12 KB)

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.