Mali znanstvenici u 3. r. PŠ Žbandaj

Autor: Ivan Kardum, 12. 2. 2024. 20:18

Učenici 3. r. PŠ Žbandaj postali su na satu Prirode i društva pravi mali znanstvenici.

U sklopu razrednog projekta, u goste im je u utorak 6. 2. 2024. i srijedu 7. 2. 2024. došao biotehnolog iz HZZJZ, gospodin Marko Smoljan. Učili su o bakterijama, o tome gdje se one nalaze, da ima štetnih bakterija koje prouzrokuju razne bolesti, ali i korisnih koje žive u ljudskom organizmu. Uz vođenje i stručnu pomoć gospodina Marka Smoljana radili su pokuse, nasađivali bakterije s ruku na agar ploče. Sljedećeg su dana promatrali razvijene bakterije pomoću mikroskopa. Veoma su aktivno postavljali pitanja i izvodili zaključke.

Poticajno, zanimljivo i veoma korisno druženje koje će im sigurno dugo ostati u lijepom sjećanju.

Razredna učiteljica: Irena Arvaj

Božićna priredba u PŠ Žbandaj

Autor: Ivan Kardum, 23. 12. 2023. 15:37

Učenici PŠ Žbandaj i ove su godine izveli tradicionalnu božićnu predstavu za obitelj. Bilo je tu glume, pjevanja i plesanja, ali nisu zaboravili ni na one kojima treba pomoći. Tijekom mjeseca prosinca učenici su uz pomoć učiteljica i roditelja izrađivali božićne ukrase koji su na priredbi bili izloženi.

Posjetioci su mogli izabrati što žele te koliko su u mogućnosti donijeti za Udrugu Krijesnica. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji.

Škola i klizanje

Autor: Ivan Kardum, 22. 12. 2023. 13:41

Učenici Matične škole i Područne škole Žbandaj zadnje su dane 1. obrazovnog razdoblja proveli u veseloj blagdanskoj atmosferi. Zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su porečki Advent, a taj posjet nije mogao proći bez omiljene zimske aktivnosti, klizanja. Smijehom, veseljem, dobrom glazbom i uz najljepše želje idu na zaslužene zimske praznike.

Učitelji i učenici se od srca zahvaljuju djelatnicima porečkog klizališta na posvećenom vremenu dok fotografije u nastavku govore više od 1000 riječi.

PŠ Žbandaj u suradnji s Krijesnicom

Autor: Ivan Kardum, 22. 12. 2023. 13:08

Ove školske godine su učenici 3. r. PŠ Žbandaj s učiteljicom Irenom Arvaj ostvarili suradnju s Krijesnicom, udrugom za pomoć obiteljima djece oboljele od malignih bolesti.

Članovi Krijesnice bili su nam u gostima krajem listopada. Pogledali smo veoma dirljiv animirani film o dječaku koji je iznenada obolio od maligne bolesti, hrabro se borio protiv nje i pobijedio ju. Krijesnica je osvijetlila naša srca a djeca su naučila da je prijateljstvo važno i da si prijatelji pomažu kad je najteže. Pisali smo i crtali poruke ohrabrenja koje su članovi Udruge Krijesnica odnijeli djeci koja se  liječe od malignih bolesti u našim bolnicama.  S prijateljima smo sretniji i jači.

Tada smo odlučili i mi pomoći udruzi Krijesnica.

Učenici PŠ Žbandaj s učiteljicama vrijedno su, čitavog prosinca, izrađivali božićne ukrase. U izradi ukrasa svesrdno su pomagali i roditelji. Svoje su nam radove donijela i djeca s odgojiteljicama Dječjeg vrtića Radost, PO Žbandaj

Na dan školske priredbe, 20.12.2023., napravili smo prodajnu izložbu u holu škole s ciljem prikupljanja donacija za Krijesnicu.

Odazvali su se roditelji, bake, djedovi, odgojiteljice Dječjeg vrtića Radost PO Žbandaj, učiteljice, mještani Žbandaja.

Nešto je radova ostalo za prodaju pa su sljedećeg dana, poput Hlapića i Gite koji su prodavali košare siromašnog košarača, uz pjesmu i veselje dozvali mještane, prodali sve i tako sakupili još donacija.

Prodajom naših kreativnih radova skupili smo 821,10 eura koje smo uplatili na žiro račun udruge Krijesnica.

I najmanji čin dobrote vrijedi više od najveće namjere.

Učenici i učiteljice PŠ Žbandaj

Fotografija u 4. razredu ŽB

Autor: Ivan Kardum, 19. 12. 2023. 13:30

Dejan Majkić, tata učenika Aleksandra bavi se fotografiranjem. Naučio nas je osnovama te nam potom napravio uspomenu za cijeli život.

Osnovna škola Poreč - Područna škola Žbandaj

Žbandaj 36, 52440 Poreč-Parenzo

Zbornica: 052 / 460 080

Voditeljica PŠ Žbandaj: 099 / 525 8735

Kuhinja: 099 / 525 8734

Djelatnici Područne škole Žbandaj

Školska godina 2023./2024.

1. razred - Nadija Kos

2. razred - Ljubica Goričanec

3. razred - Irena Arvaj

4. razred - Marina Čabraja - voditeljica

Produženi boravak - Martina Matas

Kuharica/spremačica - Gordana Uglješić

Spremačice - Danica Ujčić, Gordana Anić

Raspored zvona Područne škole Žbandaj

1. sat    7:45 - 8:30

2. sat    8:35 - 9:20 (1. veliki odmor - marenda za učenike 1. i 2. razreda)

3. sat    9:35 - 10:20 (2. veliki odmor - marenda za učenike 3. i 4. razreda)

4. sat    10:35 - 11:20

5. sat    11:25 - 12:10

6. sat    12:15 - 13:00

Područna škola Žbandaj:

Otvorenje Područne škole Žbandaj 4. rujna 2017.

Fotografija stare Područne škole Žbandaj: