RADIJSKA GRUPA OSNOVNE ŠKOLE POREČ

Radijska je grupa, u sklopu izvannastavnih aktivnosti Osnovne škole Poreč, započela s radom 2007. godine, pod vodstvom učiteljice Hrvatskog jezika Snježane Sumić. Od tada je snimljeno mnoštvo emisija raznolikog sadržaja.

Prve tri godine radom grupe prikazana je povijesna, kulturna i tradicijska raznolikost Istre. Snimljene su emisije o boškarinu, izradi kažuna i tartufima.

Radijska se grupa 2012. uključila  i u rad zajednice te sa svojom emisijom Galeb,uz podršku Zdravog grada, pridružila projektu o kontroliranom razmnožavanju galeba.

Iste godine snimljena je i emisija „Knjigu svoju ljubim“ koja je nastala prema istoimenom osvrtu Maje Jugovac, tada učenice petog razreda, povodom obilježavanja Mjeseca knjige. Ta je emisija predložena za Državni susret LiDraNo.

Budući da je Osnovna škola Poreč poznata po projektu „Naš izbor je zdrav život“,radijski su  novinari pratili  zbivanja tijekom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti i snimili intervju s prof.dr. Slavkom Sakomanom. Ta je emisija bila u eteru Radio Pule u svibnju 2013.godine.

Ove školske godine radijska se grupa opredijelila za emisiju drugačijeg sadržaja. Snimljena je radio igra „Čarobno zrcalo“ prema istoimenom romanu M.Endea koja je proizašla iz stvaralačkog prepričavanja Lare Fuchs, učenice 6. razreda.

Tijekom proteklih sedam godina radijska je grupa sudjelovala na svim Županijskim susretima LiDRaNo.

Voditeljica: Snježana Sumić

Radio grupa snimljene emisije