Prelazak na nastavu na daljinu

Autor: Nadija Kos, 11. 12. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici!

Zbog sve nepovoljnije epidemiološke situacije i povećanja broja oboljelih osoba i osoba u samoizolaciji, te zbog sprječavanja daljnjeg pogoršanja, na preporuku Stožera civilne zaštite Istarske županije i Zavoda za javno zdravstvo IŽ, od ponedjeljka 14. prosinca 2020. god. do kraja prvog polugodišta  23. prosinca 2020. godine učenici predmetne nastave  u  Osnovnoj školi Poreč imat će on-line nastavu, tj. nastavu od kuće.

Učenici od 1. – 4. razreda imat će nastavu u školi .

Povratak na nastavu  je 18. siječnja, kad počinje drugo polugodište.

Prelaskom na on-line nastavu predmetne nastave nastoji je smanjiti mobilnost , te koliko je god moguće ograničiti kretanje djece  mjestima i u situacijama povećane opasnosti  širenja  virusa.

Preporučujemo učenicima da u  vrijeme dok traje epidemija izbjegavaju velike  rođendanske proslave, boravak na mjestima na kojima se kreće mnogo ljudi (npr. trgovački centri ), treninge i igraonice u zatvorenim  prostorima, okupljanja, putovanja u druge županije i države i slično. Sve se to može nadoknaditi. Zdravlje je najvažnije i treba ga čuvati.

Molimo vas da  se pridržavate  preporuka i mjera zaštite od zarazne bolesti COVID-19  koje objavljuje HZJZ, ZZJZIŽ, Stožer civilne zaštite RH i Stožer civilne zaštite Istarske županije i Grada Poreča,  kako bismo što je moguće brže izašli iz ove situacije koja je za sve nas nepoželjna, neugodna  i teška.

Vjerujemo da se uz ulaganje malo napora  u svladavanje neugode koju donosi  ograničavanje kretanja i poštivanje mjera zaštite možemo svi zajedno brže vratiti u normalnu situaciju, u nastavu u školi i nastaviti sa svim planiranim aktivnostima i projektima  koje ne možemo izvoditi na daljinu, za koje nam je potrebno naše normalno okruženje.

POVRATAK S PUTOVANJA I ZIMOVANJA

Prema preporuci epidemiologa, kako bi se spriječilo širenje virusa,  molimo roditelje da po povratku s praznika dijete bude kod kuće tjedan dana prije povratka u školu. Obratite se razredniku u vezi mogućnosti nastave na daljinu.

NASTAVA OD KUĆE U REALNOM VREMENU PREMA REDOVITOM RASPOREDU

Učenici će pratiti nastavu putem aplikacije MS Teams u realnom vremenu. To znači da se u isto vrijeme kad bi u školi zvonilo školsko zvono za početak sata učenici trebaju uključiti  u virtualnu učionicu i pratiti nastavu. U virtualnoj nastavi vrijede ista pravila ponašanja i  kućni red kao i u učionici.

Učenici su na nastavi uvježbavali rad u MS Teams-u, te su za njega dobro osposobljeni. Ukoliko u radu naiđu na bilo kakve poteškoće,  mogu se javiti za pomoć svojim razrednicima i predmetnim učiteljima.

Izostanak s virtualne nastave bilježi se u e-dnevniku, te ga je potrebno opravdati prema istom pravilniku kao i izostanak s redovne nastave u razredu.  Ukoliko učenik zbog tehničkih poteškoća na može pratiti nastavu, roditelj treba opravdati izostanak s nastave.

KARTICE ZA INTERNET

Svi učenici su dobili tablete s karticama za besplatni pristup internetu s 2,5 GB prometa. Kartice se nadopunjuju prvog dana u mjesecu. Ukoliko se dogodi da učenik potroši karticu prije isteka mjeseca, moguće ju je nadoplatiti. Upute za nadoplatu su u privitku ove obavijesti.

Dragi roditelji!

U svoje osobno i u ime svih članova Učiteljskog vijeća zahvaljujem na dosadašnjoj podršci i suradnji. Molim vas da i dalje potičete svoju djecu  na  samostalnost u radu, odgovorno i savjesno ponašanje u nastavi na daljinu.

Želim svima dobro zdravlje i svako dobro!

Ravnateljica  Nadija Kos, dipl. uč.

(2024./2025.)

POPIS DODATNIH OBRAZOVNIH MATERIJALA