Poštovani roditelji,

Udžbenike za školsku godinu 2020./21.  osigurat će škola   a dodatne obrazovne materijale (radne bilježnice, zbirke zadataka, nastavne listiće, atlase i sl. )  nabavljaju  roditelji.

UDŽBENICI

U šk. god. 2020./2021. udžbenici obveznih i izbornih predmeta za učenike osnovnih škola bit će osigurani sredstvima Državnog proračuna. Svaki će učenik/ca udžbenike dobiti besplatno na početku školske godine, a na kraju školske godine iste će vratiti.

Udžbenici kupljeni sredstvima Državnog proračuna su vlasništvo ŠKOLE. Postupanje s udžbenicima regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnog proračuna     (NN 46/19).

Učenici nakon završetka školske godine trebaju   udžbenike  koji su namijenjeni višegodišnjem korištenju  vratiti očuvane, čiste i  neoštećene kako bi  ih mogle koristiti  sljedeće generacije. Predviđeno je da se udžbenici koriste 4 školske godine. Udžbenike obavezno treba omotati omotom koji se može odstraniti na način  da se ne ošteti korica knjige.

Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja  oštete ili isprljaju udžbenike koji su  predviđeni za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

DODATNI OBRAZOVNI MATERIJALI

Dodatne obrazovne materijale (DOM),  radne bilježnice, zbirke zadataka, atlase i ostale obrazovne materijale nabavljaju roditelji/skrbnici. Popis  dodatnih obrazovnih materijala za redovne i izborne predmete u šk.god. 2020./2021. nalazi se u privitku.

LIKOVNE MAPE i KUTIJE ZA TEHNIČKU KULTURU naručit će se preko škole  kad počne nastava.

Zbog široke ponude na tržištu pisaćeg pribora, trokuta i ravnala, bojica  i ostalog materijala za školu, među kojima  ima  neadekvatnih i nekvalitetnih, preporučujemo da potrošni materijal kao što su da bilježnice, bojice, kistove za likovni i drugi pribor nabavite prema naputku učitelja.