5.f pod japanskom trešnjom

Autor: Kristina Lijović, 9. 5. 2017.

Haiku poezija, podrijetlom iz Japana, u današnje vrijeme veoma je poznata širom svijeta. Pjesme od svega samo tri stiha odišu jednostavnošću, smirenošću, ali i osjećajnošću koja proizlazi iz povezanosti čovjeka i svih onim malih stvari koje ponekad ne zapažamo. Haiku pjeništvo slavi prirodu, svaki detalj te prirode, od najmanjeg cvijeta, travčice, vjetra u kosi, i na simboličan način opjevava ljubav, život, hrabrost, smrt, borbu... Japanska trešnja, ljiljani, krizanteme, godišnja doba, samo su neki od motiva koji prevladavaju u tim pjesmama.

Tako su se učenici 5.f razreda OŠ Poreč okušali u pisanju haiku pjesama. Usredotočili su se na ono što im priroda govori, pokušali su slušati vjetar, mirisati travu, pratiti ptice...

Sve su to pretočili u haiku stihove, stihove kojima šalju mnoge poruke i slave prirodu koja je dio nas, a mi smo dio nje.

Ruža miriše

S tihim morem.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.