Robotika u OŠ Poreč

Autor: Kristina Lijović, 10. 3. 2017.

U razdoblju od 27. veljače do 12. ožujka 2017. u osnovnoj školi Poreč održavale su se pripreme  i natjecanje za  3. kolo Croatian Makers lige. Završno natjecanje i  snimanje izrađenog zadatka održano je u srijedu,  8. ožujka 2017, od 9:00 do 12:00 u informatičkoj učionici.

Na natjecanju su sudjelovali  učenici od petog do osmog razreda.  Sudionici petih razreda su Roman Tintor, Luka Skorupski i Vito Šehanović, a šestih Leo Fran Maltar Kovačić, Leo Ritoša,  Erik Toromanović i Luka Buterin.

Iz osmog razreda sudjelovao je samo jedan učenik, i to  Matija Tomc.

Učenici su bili grupirani na starije i mlađe sudionike. Mlađa grupa sudionika je prilikom izrade zadatka imala više upita vezanih za način rješavanja zadatka dok im je starija grupa pomagala u tome. Budući da je u ovom kolu natjecanja naglasak najviše na edukacijskoj komponenti, učenicima je bilo puno zanimljivije izrađivati zadatke kada su mogli pitati sudionike drugih timova. Da natjecateljskog duha nije nedostajalo, potvrđuje činjenica kako si svi sudjelovali u izradi zadatka i htjeli što točnije i u što kraćem roku riješiti zadatak te time što bolje predstaviti školu.

Učenici su bili izuzetno zadovoljni zadatkom i izradom istog. S nestrpljenjem iščekuju rezultate komisije i proglašenje pobjednika u ukupnom poretku svih natjecatelja. Mi kao učitelji robotike (Antonio Božić i Daria Maravić ), smo izuzetno ponosni na sve sudionike natjecanja. Također se nadamo što boljem bodovnom poretku i  kvalifikacijama u sljedeće kolo natjecanja.

Ovim putem se zahvaljujemo svim organizatorima koji su nam omogućili sudjelovanje na natjecanju, ali i našim učenicima koji su se uspjeli kvalificirati za treće kolo natjecanja.  Zahvala i našoj učiteljici Tatjani Hodžić koja je uložila izniman trud prilikom organizacije natjecanja.

22.09.2017. 15:58
Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija
Brojni posjetitelji sinoć su na porečkoj rivi uživali u koncertu Gibonnija ali i ukusnim specijalitetima od tune u sklopu Tunalicious Street Food Festivala koji će do 23.rujna nuditi brojna street-food jela s tunom te vrhunsku zabavu uz live nastupe domaćih bendova. Gibonni je oduševio svojim najvećim hitovima ali i novijim pjesmama poput pjesme ,,Bella Figura […] The post Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija appeared first on Poreština.info news portal.

22.09.2017. 12:09
Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017.
Pučko otvoreno učilište Poreč i Turistička zajednica Općine Vrsar organizirali su Foto natječaj Montraker 2017 od 28. kolovoza - 15. rujna ove godine. Svi zainteresirani fotografi mogli su do zadanog roka poslati najviše tri fotografije sa temom Skulptura u nastajanju ili Skulptura u prostoru. Ukupno je prijavljeno 15 autora sa 40 fotografija. Žiri u sastavu: […] The post Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017. appeared first on Poreština.info news portal.