Školski panó

Autor: Kristina Lijović, 22. 12. 2016.

Ulaskom u sam prostor škole, u učionicu, u hodnike, pogled nam prvotno zastaje na slikama koje ukrašavaju te prostore koji bi bez njih bili samo goli zidovi. Vrijedne i marljive ručice svakodnevno se trude izraditi zadatke na što ljepši i maštovitiji način. Bilo ljetno, zimsko, proljetno ili jesensko doba, svaki dio godine odiše nekim svojim čarima.

Tim istim čarima odišu i školske učionice i hodnici. Svaki učenik ostavlja i daje dio sebe.  Ostavlja dio svog raspoloženja, svoje sreće, svoje mašte i pogleda na svijet. Zato svaki put zastanite, pogledajte i zamislite što predstavlja pojedina slika, čija je mašta prenesena na taj papir, što se sve u njoj krije te što nam poručuje. Dječja je mašta neiscrpan izvor onog svijeta na koji odrasli ponekad i zaborave. I zato, možda baš u jednom detalju sa slike koju vidite, možete opet proživjeti bar djelić svog djetinjstva.

Fotografije školskih panoa možete pogledati u priloženoj PDF datoteci smiley

Priloženi dokumenti:
Skolski_panoi.pdf (5.69 MB)