Školski panó

Autor: Kristina Lijović, 22. 12. 2016.

Ulaskom u sam prostor škole, u učionicu, u hodnike, pogled nam prvotno zastaje na slikama koje ukrašavaju te prostore koji bi bez njih bili samo goli zidovi. Vrijedne i marljive ručice svakodnevno se trude izraditi zadatke na što ljepši i maštovitiji način. Bilo ljetno, zimsko, proljetno ili jesensko doba, svaki dio godine odiše nekim svojim čarima.

Tim istim čarima odišu i školske učionice i hodnici. Svaki učenik ostavlja i daje dio sebe.  Ostavlja dio svog raspoloženja, svoje sreće, svoje mašte i pogleda na svijet. Zato svaki put zastanite, pogledajte i zamislite što predstavlja pojedina slika, čija je mašta prenesena na taj papir, što se sve u njoj krije te što nam poručuje. Dječja je mašta neiscrpan izvor onog svijeta na koji odrasli ponekad i zaborave. I zato, možda baš u jednom detalju sa slike koju vidite, možete opet proživjeti bar djelić svog djetinjstva.

Fotografije školskih panoa možete pogledati u priloženoj PDF datoteci smiley

Priloženi dokumenti:
Skolski_panoi.pdf (5.69 MB)

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.