Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč

Autor: Kristina Lijović, 17. 12. 2016.

Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč održana je 29.11.2016. godine sa sljedećim dnevnim redom:

1. Radionica: Predstavljanje i upoznavanje članova Vijeća učenika
2. Konstituiranje Vijeća učenika ( izbor predsjednika i zamjenika predsjednika)
3. Donošenje plana i programa rada Vijeća učenika

Brojnost članova Vijeća učenika OŠ Poreč ( 51 učenik od 1. do 8. razreda) nameće potrebu dobre pripreme održavanja sjednica. U tom cilju pedagoginje su ove godine uz poziv za 1. sjednicu Vijeća učenika pripremile za učenike i Radni list s pitanjima i zadatcima: Opiši svoj razred… Što sve voliš u školi? Kojim se aktivnostima baviš u slobodno vrijeme u školi i izvan škole?  Predloži teme za program rada Vijeća učenika u školskoj godini  2016./17.

Odgovori na pitanja: Što sve voliš u školi?  Kojim se aktivnostima  baviš u slobodno vrijeme? poslužili su za međusobno predstavljanje i upoznavanje učenika. Na taj način učenicima je olakšano predlaganje i izbor učenika za predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća učenika. Svaki učenik je „vodio svoju osobnu kampanju“,  a iznošenjem prijedloga i glasovanjem za izbor učenika učenici su se učili ostvarivanju građanskih prava.

Za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Karla Mijić, učenica 8.d, a za zamjenicu MirelaLopandić, učenica 8.f razrednog odjela.

Učenici su se također  aktivno zauzeli za sebe i kroz predlaganje tema za rad Vijeća učenika u ovoj školskoj godini. Predložene teme odnose se na uspjeh učenika, kvalitetu nastave, kućni red škole, izvanučioničku nastavu, zdravu prehranu, unutarnje uređenje i higijenu u školi, uređenje školskog dvorišta, pokretanje humanitarnih akcija i izradu prigodnih letaka.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.