"Pokloni čep i pokreni svijet"

Autor: Kristina Lijović, 28. 10. 2016.

Društvo invalida Poreč organizira humanitarnu akciju prikupljanja čepova pod nazivom "Pokloni čep i pokreni svijet". Učenici nižih razreda OŠ Poreč i područnih škola Veli Maj, Žbandaj i Nova Vas uključili su se u ovu humanitarnu akciju.

U petak, 21. listopada 2016. učenici su zajedno s učiteljicama odnijeli oko 55 kg čepova u prostorije Društva invalida Poreč. Sa zadovoljstvom su posjetili prostorije Društva, upoznali se s ciljevima akcije, te izrazili želju za nastavkom prikupljanja čepova kao što je i planirano. Tajnica Društva zahvalila se na donaciji. Ovom akcijom ostvaruje se povezanost najosjetljivijih i najmlađih članova našeg društva, te promiču humanost i poštovanje kao temeljne društvene vrijednosti. Akcija se i dalje nastavlja.
Zahvaljujemo roditeljima na suradnji i podršci.
Ova akcija nastavlja se na prošlogodišnju akciju "Čepovima do skupih lijekova" koja je polučila izvrsne rezultate. U akciji su sudjelovali učenici naše škole koji su skupili veliki broj čepova za što su bili nagrađeni izletom kojeg im je poklonio NP Brijuni kao organizator akcije.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.