Autor: Kristina Lijović, 11. 2. 2016.

U punoj dvorani Zajednice Talijana Poreč, u srijedu 10. veljače, održana je Općinska smotra LiDraNo 2016. godine.  Okupljeni su  imali priliku vidjeti dramske izvedbe učenika osnovnih škola iz Vrsara, Svetoga Lovreča, Tara i Poreča.

Članice procjenjivačkog suda  za dramsko-scenske izvedbe Denis Mikatović, Daliborka Škofić i Katerina Zgrablić, za Županijsku razinu natjecanja odabrale su pojedinačne izvedbe Moja mati, Lare Legović, učenice 6. razreda OŠ Joakima Rakovca iz Svetoga Lovreča, mentorice Gracijele Čehić, i  Kažun, Sare Brajković, učenice 4. razreda OŠ Poreč, mentorice Nadije Kos. U kategoriji skupnih dramskih izvedbi, najboljim nastupom proglašena je  narodna nabrajalica Kokini jadi koju su izveli učenici četvrtog razreda OŠ Poreč pod vodstvom učiteljice Nadije Kos i  Sve je to zbog lošeg spavanja, scenska igra učenika OŠ Tar – Vabriga, mentorice učiteljice Adele Deković.

Nakon što su se upoznale s pristiglim literarnim i novinarskim radovima učenika osnovnih i srednjih škola, članice procjenjivačkog suda  Stjepana Čumigaš Krivačić, Radmila Lutvica i Lara Musizza,  za Županijsku razinu Smotre su odabrale sljedeće radove: Moja roža, rad  Lorisa Koverlice, učenika 8. razreda OŠ Joakima Rakovca iz Svetoga Lovreča, Kauljski vitar, rad Matea Viteza, učenika 6. razreda OŠ Joakima Rakovca iz Svetoga Lovreča i Ona, rad Elene Naperotić, učenice 8. razreda OŠ Tar- Vabriga. U kategoriji  srednjih škola, odabrani su sljedeći radovi: Išćekivanje, Ines Samardžić, učenice 1. razreda TUŠ Antuna Štifanića, Niti bez kraja, Dunje Kureljak, učenice 4. razreda i Orhideje, Dore Hrelje, učenice 2. razreda SŠ Mate Balota iz Poreča. Čestitamo svim učenicima i želimo im uspješno predstavljanje na Županijskoj razini Smotre koja će se održati u Pazinu.