Gradonačelnik Peršurić održao prijem za odlikaše porečkih osnovnih škola

Autor: Nikolina Bartolić Lubiana, 10. 7. 2017.

U četvrtak, 6. srpnja 2017. godine, u Maloj vijećnici Grada Poreča gradonačelnik Loris Peršurić održao je prijem i uručio nagrade za odlične učenike Osnovne škole Poreč. Nagrade su dodijeljene učenicima koji su s odličnim (5,00) uspjehom završili sve razrede osnovne škole, a u njihovoj pratnji bile su ravnateljica Nadija Kos i njihove razrednice Dunja Klarić, Anita Sijerković Radin i Barbara Brenko Marković.

U uvodnom dijelu gradonačelnik je čestitao odličnim učenicima i njihovim učiteljima na predanom radu i uspjesima, a s učenicima je porazgovarao i o njihovim planovima za budućnost i afinitetima, kao i izgradnji nove osnovne škole u Žbandaju i na Finidi.

– Grad Poreč već tradicionalno ima čast nagraditi simboličnim poklonom najbolje od najboljih. Vi ste naš ponos, prenosite dalje imena škole, mentora, ali i grada Poreča i na tome smo vam zahvalni, zaključio je gradonačelnik.

U školskoj godini 2016./2017. ukupno je 11 učenika odlikaša i to: Kiara Janko, Ela Kukac, Ante Moro Milić, Karla Mijić, Ivana Ostojić, Klara Pauletić, Nensi Brčić, Eyla Hodžić, Reni Mihelko, Antonio Matić iz OŠ Poreč, te Eva Fiškuš iz TOŠ Bernardo Parentin, koja je bila spriječena sudjelovati na prijemu.

Kraj svečanosti obilježen je dodjelom poklona i zajedničkom fotografijom nagrađenih s predstavnicama Grada Poreča-Parenzo.

Izvor: http://porestina.info/gradonacelnik-persuric-odrzao-prijem-za-odlikase-poreckih-osnovnih-skola/

22.09.2017. 15:58
Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija
Brojni posjetitelji sinoć su na porečkoj rivi uživali u koncertu Gibonnija ali i ukusnim specijalitetima od tune u sklopu Tunalicious Street Food Festivala koji će do 23.rujna nuditi brojna street-food jela s tunom te vrhunsku zabavu uz live nastupe domaćih bendova. Gibonni je oduševio svojim najvećim hitovima ali i novijim pjesmama poput pjesme ,,Bella Figura […] The post Otvoren Tunalicious Street Food Festival uz koncert Gibonnija appeared first on Poreština.info news portal.

22.09.2017. 12:09
Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017.
Pučko otvoreno učilište Poreč i Turistička zajednica Općine Vrsar organizirali su Foto natječaj Montraker 2017 od 28. kolovoza - 15. rujna ove godine. Svi zainteresirani fotografi mogli su do zadanog roka poslati najviše tri fotografije sa temom Skulptura u nastajanju ili Skulptura u prostoru. Ukupno je prijavljeno 15 autora sa 40 fotografija. Žiri u sastavu: […] The post Odabrane prve tri nagrade na Foto natječaju Montraker 2017. appeared first on Poreština.info news portal.