I mi smo Pipi Duga Čarapa

Autor: Kristina Lijović, 19. 6. 2017.

Projekt „I mi smo Pipi Duga Čarapa“ predstavljen je 6.  lipnja 2017.  u OŠ Poreč. U Projektu  su sudjelovali učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama i knjižničarkom. Učenici su čitali svoje najbolje sažetke odlomaka iz knjige, plesali polku, svirali na harmonici i bubnjevima. Poseban gost je bio učitelj Branko Ostojić koji je predstavio okarine, glazbalo na kojima su svirala djeca na Pipinoj zabavi. Učenici su demonstrirali kako se pripravljaju palačinke i paprenjaci, a već pečene su donijeli i ponudili za kušanje. Skice i krpene lutke u liku Pipi učenici su izradili i izložili u predvorju Škole. Sudionici predstavljanja mogli su čuti i predstavljanje Pipi na švedskom jeziku, a zabava s Pipi završila je pjevanjem pjesme švedske grupe ABBA.

Pripremila:

Vahida Halaba, knjižničarka