“Boćanje u školi” u sklopu Dana otvorenih vrata porečkih sportskih klubova

Autor: Kristina Lijović, 5. 6. 2017.

U suorganizaciji Istarskog boćarskog saveza i Boćarskog kluba Istra Poreč, u boćarskoj dvorani Veli Jože je u sklopu Dana otvorenih vrata porečkih sportskih klubova i obilježavanja Svjetskog dana sporta održano jedno od kvalifikacijskih natjecanja četvrte sezone projekta Boćajmo u školi. Projekt za cilj ima popularizaciju boćanja kod osnovaca, privlačenje mladih da se bave ovim autohtonim istarskih sportom, ali i prenošenje te svojevrsne istarske kulturne vrijednosti na mlade.

U Velom Joži se, pod vodstvom Valtera Ivančića, nekadašnjeg proslavljenog hrvatskog reprezentativca i dvostrukog svjetskog prvaka, natjecalo po 15 učenica i učenika Osnovne škole Poreč od kojih su najuspješniji bili:

UČENICE:

• Jana Vuleta, 2. a
  • Dora Koverlica, 3. a
  • Fatime Bećiri 3. c
  • Petra Tica, 2. e

UČENICI:

• Fran Šimunović, 3. a
  • Leon Liović, 3. c
  • Mateo Petris Piškulić, 1. a
  • Leon Jakovčić, 3. d

Najbolji na kvalifikacijskom natjecanju u Poreču nagrađeni su prigodnim nagradama i medaljama, a svi natjecatelji prigodnim majicama. Po dvoje najboljih učenica i učenika s natjecanja iz Poreča steklo je pravo nastupa na finalnom natjecanju projekta Boćajmo u školi u Pazinu.

Izvor: Parentium.com: https://www.parentium.com/prva.asp?clanak=61752, 5.6.2017.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.