Ivana Radin – učenica OŠ Poreč na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika – HIPPO – 5th International English Language Competition - ENGLISH WITHOUT BORDERS u Lido di Jesolu, Italija

Autor: Kristina Lijović, 26. 5. 2017.

Ivana Radin, učenica 5. razreda OŠ Poreč,  je od 13. do 15. svibnja sudjelovala na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika. Ivana, jedna od mlađih natjecateljica, natjecala se u kategoriji HIPPO 1 koja odgovara učenicima naših 4. i 5. razreda.

Učenici su tijekom nedjelje pisali čak 3 testa – test slušanja, test čitanja s razumijevanjem koji je obuhvatio i poznavanje jezičnih zakonitosti te pisanje sastava na zadanu temu, ali to nije bilo sve. U paru s još jednim od učesnika  razgovarali su s ispitivačima. U Ivaninoj kategoriji su bili učenici iz Mongolije, Malezije,Kine, Makedonije, Bugarske, Rumunjske, Srbije, Italije, Albanije i Crne Gore.

Uz predviđena testiranja svakoga je dana bilo vremena za druženje i igru. Natjecanje je počelo druženjem na pješčanoj plaži u Lido di Jesolu gdje su se i učenici i njihovi učitelji upoznali kroz igre i aktivnosti.

Za Ivanu je sve počelo 4. ožujka kada je u OŠ Poreč održan prvi krug natjecanja u kojem je sudjelovalo 76 učenika naše škole. Sedam učenika plasiralo se i sudjelovalo u polufinalu 1. travnja u Rijeci:

HIPPO 1               Ivana Radin (V. d) i Adrian Ščerbakov (V. f)

HIPPO 2               Saša Matošević (VI. e)  i Jan Križanec (VI. b)

HIPPO 3               Dajana Brčić (VIII. f), Antonio Matić (VIII. f) i

Roberta Radman (VIII. d)

Ivanu je na finalni krug natjecanja pratila i njena učiteljica Engleskog jezika Dunja Klarić.

Ove godine natjecanje je održano po 5. puta. U prvom krugu natjecanja sudjelovalo je preko 15.700 učenika iz 20 zemalja iz cijelog svijeta, u polufinalu 2.200 učenika (Ivana je bila 12. od 615 učenika u njenoj kategoriji), a u finale, koje je održano u Lido di Jesolu od 13. do 15. svibnja, plasiralo se 85 učenika podijeljenih u 5 kategorija.

HIPPO – ENGLISH WITHOUT BORDERS je međunarodno natjecanje u poznavanju engleskog jezika u kojem se natječu učenici iz 20 zemalja iz cijelog svijeta. Neke od zemalja su Italija, Bugarska, Rumunjska, Rusija, Moldavija, Mađarska, Ukrajina, Slovenija, ili ako idemo dalje u svijet, Kina, Mongolija, Angola i Malezija. Organizatori natjecanja su organizacije LCCI (London Chamber of Commerce and Industry) i Pearson Education Ltd. koji u cijelom svijetu organiziraju i provode ispite u poznavanju engleskog jezika. Svi finalisti ujedno su položili njihove ispite i dobili certifikat koji potvrđuje njihovo poznavanje jezika na jednoj od razina referentnog okvira za jezike (A1 do B2), a potrebni su za zapošljavanje ili nastavak školovanja u inozemstvu. Pokrovitelji su talijanske regije Pijemont i Kampanija te grad Lido di Jesolo.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.