Paraolimpijski školski dan

Autor: Kristina Lijović, 3. 5. 2017.

26. travnja 2017.u sportskoj dvorani „Veli Jože“ održan je projekt Paraolimpijski školski dan u sklopu kojeg se okupilo mnoštvo učenika Osnovne škole Poreč. Učenici su slušali motivacijska predavanja paraolimpijaca, nakon čega su se okušali u paraolimpijskim sportovima.

U sportskoj dvorani u sali za predavanje paraolimpijac Mladen Jurada, nakon puštanja kratkog filma, ispričao je učenicima svoju životnu priču koju su oni pomno slušali. Inače, projekt Paraolimpijski školski dan omogućio je učenicima trećih, četvrtih, petih i šestih razreda te trima grupama produženog boravka drugog, trećeg i četvrtog razreda iskusiti izazove na koje nailaze sportaši s invaliditetom. Tako su, podijeljeni u grupe, naizmjence isprobali vožnju kolicima sa zapregama, dodavanje sa zvučnom loptom, hodanje s povezom na očima, hodanje na štakama te gađanje obruča iz sjedećeg položaja. Vodio ih je tim trenera i animatora.

Uvažavanje sportskih dostignuća sportaša s invaliditetom, uvažavanje i prihvaćanje individualnih razlika, sport kao ljudsko pravo te jačanje socijalne podrške u sportu samo su neki od elemenata kojima se osvještavaju vrijednosti Međunarodnog paraolimpijskog pokreta.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.