Naša škola – domaćin međunarodnog natjecanja

Autor: Kristina Lijović, 3. 5. 2017.

4. ožujak 2017. – Poreč – prvi krug natjecanja

Škola je po prvi puta bila domaćin prvog kruga međunarodnog natjecanja u poznavanju engleskog jezika HIPPO - 5th INTERNATIONAL COMPETITION IN ENGLISH LANGUAGE - ENGLISH WITHOUT BORDERS.

U natjecanju sudjeluju učenici od 9 do 19 godina starosti iz 9 europskih zemalja.  Natjecanje se odvija u tri kruga: prvi - preliminarni, polufinale i finale. 10% najboljih učenika iz prvog kruga biva pozvano u drugi krug, a najbolji iz drugog kruga idu u finale koje se tradicionalno održava u talijanskom gradiću Lido di Jesolo u blizini Venecije.

U prvom krugu sudjelovalo je 80 učenika naše škole od 5. do 8. razreda. Natjecali su se u 3 kategorije: HIPPO 1, 2 i 3, a testovi su se sastojali od 2 dijela: čitanja s razumijevanjem i slušanja s razumijevanjem.

Po završenom natjecanju učenici sudionici bili su zadovoljni odrađenim i većina ih je rekla da su im testovi bili jednostavni za rješavanje.  Očekivanje rezultata mnogima je teško palo.

Rezultati konačno stižu krajem ožujka. Čak sedam učenika plasiralo se u sljedeći, polufinalni krug natjecanja:

HIPPO 1               Ivana Radin i Adrian Scherbakov

HIPPO 2               Saša Matošević i Jan Križanec

HIPPO 3               Dajana Brčić, Antonio Matić i Roberta Radman

1. travanj 2017. – Rijeka – polufinale

Natjecanje je održano u Prvoj sušačkoj gimnaziji u Rijeci. Ovaj se put test sastojao iz čitanja s razumijevanjem i pisanja kratkog sastava.

I konačno radosna vijest!

Ivana Radin je u kategoriji HIPPO 1 deseta od više od 600 natjecatelja iz cijelog svijeta i pozvana je na finalno natjecanje u Italiju. Ivanu će pratiti njena učiteljica engleskog jezika Dunja Klarić.

Pogled na listu natjecatelja otkriva natjecatelje iz Rusije, Ukrajine, Mongolije, Malezije, Kine, Mađarske, Makedonije, Italije i mnogih drugih zemalja.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i odličnim rezultatima.

Ivani želimo uspješno finalno natjecanje.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.