Hoditi i zdravi biti-la salute viene camminando

Autor: Kristina Lijović, 2. 5. 2017.

„Hodanje je čovjekov najbolji lijek.“,  Hipokrat

Da je hodanje čovjekov najbolji lijek davnih je dana  rekao najpoznatiji  antički grčki liječnik Hipokrat. Hodanje je uistinu najjednostavniji, najprirodniji i najjeftiniji oblik kretanja kojim se možemo suprotstaviti svim neželjenim posljedicama tzv. "sjedilačkog" načina života te korisno doprinijeti održanju ili poboljšanju svoga zdravlja.

Da se s tom tvrdnjom slažu, potvrdili su naši osnovnoškolci koji su veselo i spremno pjevajući i skakući krenuli na pješačenje dugo čak nekoliko kilometara. 7. travnja,  na Svjetski dan zdravlja, porečki osnovnoškolci uključili su se u veliku aktivnost Hoditi i zdravi biti-la salute viene camminando koju na razini Istre vodi Zavod za javno zdravstvo Istarske županije u okviru kampanje „Živjeti zdravo“.

Učenici od prvoga do četvrtoga razreda veselo su uz pratnju učitelja, asistenata, ravnateljice te ostalih članova stručne službe krenuli na pješačenje od Naftaplina pa sve do Brula (1.i 2.razred) te hotela Galijota (3.i 4.razred). Na tim ih je odredištima dočekala zakuska koju su osigurale škole za prve i druge, a Grad Poreč za treće i četvrte razrede.

Nakon zakuske učenici su prateći kineziologe spretno i uspješno odradili nekolicinu vježbi te se razgibali dovoljno kako bi zagrijali mišiće za povratak prema Naftaplinu.

Lijepo sunčano vrijeme, zadovoljstvo i optimizam samo dio onoga što se toga dana moglo osjetiti u zraku.

Priložen je videozapis koji možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=yyujqaUxyeQ smiley ( Izvor: Zdravi grad Poreč)

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.