Međunarodni dan materinskog jezika

Autor: Kristina Lijović, 16. 3. 2017.

U Osnovnoj školi Poreč je, 21.veljače 2017., obilježen Međunarodni dan materinskog jezika. Povodom toga, u 2.a razredu gostovala je Izabela Bilić-Rovis, autorica zbirke pjesama „Čakavčice“. Događaj su upotpunili i članovi folklorne skupine KUD-a Dajla iz Novigrada.

Učenici su s oduševljenjem slušali stihove na čakavkom narječju te su se i sami okušali u njihovom stvaranju. Budući da je gospođa Izabela keramičarka, učenici su pod njenim vodstvom izrađivali i kažune od gline, a uz folkloraše su uživali plešući balun čije su osnovne korake naučili i spretno primijenili.

Na kraju, kakvo bi to bilo uživanje na istarski način da se nije zasladilo ukusnim kroštulama Erikove none Marije. Bio je to dan za pamćenje, dan kojim se odaje poštovanje i ponosi se bogatom kulturnom baštinom istarskoga zavičaja.

Međunarodni dan materinskog jezika realiziran je kao dio školskog projekta Zavičaj u srcu moje škole te se nadamo još mnogim takvim događajima.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.