Međunarodni dan materinskog jezika

Autor: Kristina Lijović, 16. 3. 2017.

U Osnovnoj školi Poreč je, 21.veljače 2017., obilježen Međunarodni dan materinskog jezika. Povodom toga, u 2.a razredu gostovala je Izabela Bilić-Rovis, autorica zbirke pjesama „Čakavčice“. Događaj su upotpunili i članovi folklorne skupine KUD-a Dajla iz Novigrada.

Učenici su s oduševljenjem slušali stihove na čakavkom narječju te su se i sami okušali u njihovom stvaranju. Budući da je gospođa Izabela keramičarka, učenici su pod njenim vodstvom izrađivali i kažune od gline, a uz folkloraše su uživali plešući balun čije su osnovne korake naučili i spretno primijenili.

Na kraju, kakvo bi to bilo uživanje na istarski način da se nije zasladilo ukusnim kroštulama Erikove none Marije. Bio je to dan za pamćenje, dan kojim se odaje poštovanje i ponosi se bogatom kulturnom baštinom istarskoga zavičaja.

Međunarodni dan materinskog jezika realiziran je kao dio školskog projekta Zavičaj u srcu moje škole te se nadamo još mnogim takvim događajima.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.