Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč

Autor: Kristina Lijović, 17. 12. 2016.

Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč održana je 29.11.2016. godine sa sljedećim dnevnim redom:

1. Radionica: Predstavljanje i upoznavanje članova Vijeća učenika
2. Konstituiranje Vijeća učenika ( izbor predsjednika i zamjenika predsjednika)
3. Donošenje plana i programa rada Vijeća učenika

Brojnost članova Vijeća učenika OŠ Poreč ( 51 učenik od 1. do 8. razreda) nameće potrebu dobre pripreme održavanja sjednica. U tom cilju pedagoginje su ove godine uz poziv za 1. sjednicu Vijeća učenika pripremile za učenike i Radni list s pitanjima i zadatcima: Opiši svoj razred… Što sve voliš u školi? Kojim se aktivnostima baviš u slobodno vrijeme u školi i izvan škole?  Predloži teme za program rada Vijeća učenika u školskoj godini  2016./17.

Odgovori na pitanja: Što sve voliš u školi?  Kojim se aktivnostima  baviš u slobodno vrijeme? poslužili su za međusobno predstavljanje i upoznavanje učenika. Na taj način učenicima je olakšano predlaganje i izbor učenika za predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća učenika. Svaki učenik je „vodio svoju osobnu kampanju“,  a iznošenjem prijedloga i glasovanjem za izbor učenika učenici su se učili ostvarivanju građanskih prava.

Za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Karla Mijić, učenica 8.d, a za zamjenicu MirelaLopandić, učenica 8.f razrednog odjela.

Učenici su se također  aktivno zauzeli za sebe i kroz predlaganje tema za rad Vijeća učenika u ovoj školskoj godini. Predložene teme odnose se na uspjeh učenika, kvalitetu nastave, kućni red škole, izvanučioničku nastavu, zdravu prehranu, unutarnje uređenje i higijenu u školi, uređenje školskog dvorišta, pokretanje humanitarnih akcija i izradu prigodnih letaka.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.