Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč

Autor: Kristina Lijović, 17. 12. 2016.

Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika OŠ Poreč održana je 29.11.2016. godine sa sljedećim dnevnim redom:

1. Radionica: Predstavljanje i upoznavanje članova Vijeća učenika
2. Konstituiranje Vijeća učenika ( izbor predsjednika i zamjenika predsjednika)
3. Donošenje plana i programa rada Vijeća učenika

Brojnost članova Vijeća učenika OŠ Poreč ( 51 učenik od 1. do 8. razreda) nameće potrebu dobre pripreme održavanja sjednica. U tom cilju pedagoginje su ove godine uz poziv za 1. sjednicu Vijeća učenika pripremile za učenike i Radni list s pitanjima i zadatcima: Opiši svoj razred… Što sve voliš u školi? Kojim se aktivnostima baviš u slobodno vrijeme u školi i izvan škole?  Predloži teme za program rada Vijeća učenika u školskoj godini  2016./17.

Odgovori na pitanja: Što sve voliš u školi?  Kojim se aktivnostima  baviš u slobodno vrijeme? poslužili su za međusobno predstavljanje i upoznavanje učenika. Na taj način učenicima je olakšano predlaganje i izbor učenika za predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća učenika. Svaki učenik je „vodio svoju osobnu kampanju“,  a iznošenjem prijedloga i glasovanjem za izbor učenika učenici su se učili ostvarivanju građanskih prava.

Za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Karla Mijić, učenica 8.d, a za zamjenicu MirelaLopandić, učenica 8.f razrednog odjela.

Učenici su se također  aktivno zauzeli za sebe i kroz predlaganje tema za rad Vijeća učenika u ovoj školskoj godini. Predložene teme odnose se na uspjeh učenika, kvalitetu nastave, kućni red škole, izvanučioničku nastavu, zdravu prehranu, unutarnje uređenje i higijenu u školi, uređenje školskog dvorišta, pokretanje humanitarnih akcija i izradu prigodnih letaka.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.