Obljetnica pada grada Vukovara

Autor: Kristina Lijović, 25. 11. 2016.

Dana 18.studenog 2016., učenici Osnovne škole Poreč okupili su se kako bi se zajedno prisjetili događaja koji su se zbili prije 25.godina u hrvatskome narodu.

Nakon odavanja počasti minutom šutnje, ravnateljica Nadija Kos uputila je svima nazočnima nekoliko riječi o gradu Vukovaru, simbolu stradanja i obrane Hrvatske. Učenik 8.d razreda Jakov Cvek Špralja te učenica 8.e razreda, Edera Hajmut, pročitali su dirljive tekstove Siniše Glavaševića (pisca, knjižničara, novinara, ratnog izvjestitelja, učitelja te radijskog urednika) koji je poginuo u Vukovaru. Riječi tekstova o ljubavi, prijateljstvu, gradu, patnji i slozi odzvanjale su za vrijeme paljenja lampiona u znak sjećanja i počasti svim žrtvama grada Vukovara.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.