Obljetnica pada grada Vukovara

Autor: Kristina Lijović, 25. 11. 2016.

Dana 18.studenog 2016., učenici Osnovne škole Poreč okupili su se kako bi se zajedno prisjetili događaja koji su se zbili prije 25.godina u hrvatskome narodu.

Nakon odavanja počasti minutom šutnje, ravnateljica Nadija Kos uputila je svima nazočnima nekoliko riječi o gradu Vukovaru, simbolu stradanja i obrane Hrvatske. Učenik 8.d razreda Jakov Cvek Špralja te učenica 8.e razreda, Edera Hajmut, pročitali su dirljive tekstove Siniše Glavaševića (pisca, knjižničara, novinara, ratnog izvjestitelja, učitelja te radijskog urednika) koji je poginuo u Vukovaru. Riječi tekstova o ljubavi, prijateljstvu, gradu, patnji i slozi odzvanjale su za vrijeme paljenja lampiona u znak sjećanja i počasti svim žrtvama grada Vukovara.