"Pokloni čep i pokreni svijet"

Autor: Kristina Lijović, 28. 10. 2016.

Društvo invalida Poreč organizira humanitarnu akciju prikupljanja čepova pod nazivom "Pokloni čep i pokreni svijet". Učenici nižih razreda OŠ Poreč i područnih škola Veli Maj, Žbandaj i Nova Vas uključili su se u ovu humanitarnu akciju.

U petak, 21. listopada 2016. učenici su zajedno s učiteljicama odnijeli oko 55 kg čepova u prostorije Društva invalida Poreč. Sa zadovoljstvom su posjetili prostorije Društva, upoznali se s ciljevima akcije, te izrazili želju za nastavkom prikupljanja čepova kao što je i planirano. Tajnica Društva zahvalila se na donaciji. Ovom akcijom ostvaruje se povezanost najosjetljivijih i najmlađih članova našeg društva, te promiču humanost i poštovanje kao temeljne društvene vrijednosti. Akcija se i dalje nastavlja.
Zahvaljujemo roditeljima na suradnji i podršci.
Ova akcija nastavlja se na prošlogodišnju akciju "Čepovima do skupih lijekova" koja je polučila izvrsne rezultate. U akciji su sudjelovali učenici naše škole koji su skupili veliki broj čepova za što su bili nagrađeni izletom kojeg im je poklonio NP Brijuni kao organizator akcije.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.