Majice za prvašiće (Tradicionalni poklon Grada Poreča učenicima prvih razreda)

Autor: Kristina Lijović, 17. 10. 2016.

U povodu obilježavanja Dječjeg tjedna,koji ove godine traje od 3. do 9. listopada, zamjenica gradonačelnika Grada Poreča – Parenzo Nadia Štifanić Dobrilović je, zajedno s ravnateljicom Nadijom Kos, posjetila 134 učenika svih prvih razreda Osnovne škole Poreč, kako matične, tako i područnih, te im darovala majice sa logom škole, zaželjela uspješan rad i puno novih znanja i iskustava u školi.

Majice su, već tradicionalno, poklon Grada Poreča – Parenzo prvašićima svih porečkih osnovnih škola u Dječjem tjednu. Učenici svakog razreda dobivaju majicu druge boje, a koriste ih najčešće tijekom sportskih, te drugih školskih susreta.  Dječji tjedan obilježava se mjesec dana nakon početka školske godine, pa je tijekom posjeta zamjenice gradonačelnika s prvašićima bilo o govora o predmetima i aktivnostima koje im se najviše sviđaju, o novim školskim obavezama, o onome što su već naučili u školi, što bi voljeli biti kad odrastu kao i o omiljenim sportovima i aktivnostima u slobodno vrijeme, a prvašići su svojim gostima i otpjevali pjesmice koje su naučili.

Osnovna škola Poreč, zajedno s područnim školama Žbandaj, Nova Vas i Veli Maj, ove školske godine ima ukupno sedam prvih razreda. U matičnoj ustanovi to su: 1a razrednice Bojane Popić, 1b razrednice Jasne Cvijanović Slacki, 1c koji vodi razrednica Danijela Zornada Cvek i te 1d koji vodi razrednica Denis Mikatović. Svaka područna škola ima po jedan prvi razred, u Novoj Vasi razrednica im je Marijana Valić, u Velom Maju razrednica je Martina Jakac, a u Žbandaju, čiji učenici trenutno pohađaju nastavu u Sv. Lovreču, vodi razrednik Zoran Kraljić.  Majice će sutra ujutro dobiti i prvašići TOŠ Bernardo Parentin.

Majice su, kao i besplatna kino predstava Potraga za Dorom za sveukupno 591 dijete porečke škole, dar Grada Poreča- Parenzo u Dječjem tjednu, dok je za predškolske uzraste Grad organizirao kazališnu predstavu „Tri praščića“ Teatra Naranča, koju je pogledalo 459 mališana iz porečkih vrtića, ali i učenici prvog razreda TOŠ Bernardo Parentin te učenici uključeni u produženi boravak OŠ Poreč.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.