Majice za prvašiće (Tradicionalni poklon Grada Poreča učenicima prvih razreda)

Autor: Kristina Lijović, 17. 10. 2016.

U povodu obilježavanja Dječjeg tjedna,koji ove godine traje od 3. do 9. listopada, zamjenica gradonačelnika Grada Poreča – Parenzo Nadia Štifanić Dobrilović je, zajedno s ravnateljicom Nadijom Kos, posjetila 134 učenika svih prvih razreda Osnovne škole Poreč, kako matične, tako i područnih, te im darovala majice sa logom škole, zaželjela uspješan rad i puno novih znanja i iskustava u školi.

Majice su, već tradicionalno, poklon Grada Poreča – Parenzo prvašićima svih porečkih osnovnih škola u Dječjem tjednu. Učenici svakog razreda dobivaju majicu druge boje, a koriste ih najčešće tijekom sportskih, te drugih školskih susreta.  Dječji tjedan obilježava se mjesec dana nakon početka školske godine, pa je tijekom posjeta zamjenice gradonačelnika s prvašićima bilo o govora o predmetima i aktivnostima koje im se najviše sviđaju, o novim školskim obavezama, o onome što su već naučili u školi, što bi voljeli biti kad odrastu kao i o omiljenim sportovima i aktivnostima u slobodno vrijeme, a prvašići su svojim gostima i otpjevali pjesmice koje su naučili.

Osnovna škola Poreč, zajedno s područnim školama Žbandaj, Nova Vas i Veli Maj, ove školske godine ima ukupno sedam prvih razreda. U matičnoj ustanovi to su: 1a razrednice Bojane Popić, 1b razrednice Jasne Cvijanović Slacki, 1c koji vodi razrednica Danijela Zornada Cvek i te 1d koji vodi razrednica Denis Mikatović. Svaka područna škola ima po jedan prvi razred, u Novoj Vasi razrednica im je Marijana Valić, u Velom Maju razrednica je Martina Jakac, a u Žbandaju, čiji učenici trenutno pohađaju nastavu u Sv. Lovreču, vodi razrednik Zoran Kraljić.  Majice će sutra ujutro dobiti i prvašići TOŠ Bernardo Parentin.

Majice su, kao i besplatna kino predstava Potraga za Dorom za sveukupno 591 dijete porečke škole, dar Grada Poreča- Parenzo u Dječjem tjednu, dok je za predškolske uzraste Grad organizirao kazališnu predstavu „Tri praščića“ Teatra Naranča, koju je pogledalo 459 mališana iz porečkih vrtića, ali i učenici prvog razreda TOŠ Bernardo Parentin te učenici uključeni u produženi boravak OŠ Poreč.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

23.07.2017. 09:25
Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču
U subotu 22. srpnja, na plaži Pical u Poreču, više od 140 građana pristupilo je besplatnom dermatološkom pregledu koji se održao u sklopu dm-ove kampanje “Sunce sja tamo gdje smo mi!”. Dr. med. Domagoj Ćužić pregledavao je madeže i promjene na koži te je 34 pregledanih uputio na daljnje pretrage, od toga 19 zbog atipičnih […] The post Više od 140 građana pristupilo besplatnom dermatološkom pregledu u Poreču appeared first on Poreština.info news portal.

22.07.2017. 11:53
Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku
U petak navečer je odličnim nastupom Red Hot Chilli Peppers Real Tribute benda, službeno otvorena prva večer World Stage programa. Energični dečki iz Vojvodine koncert su otvorili poznatim hitom Aeroplane, a porečka ih je publika na prepunoj Rivi dočekala ovacijama. Već nakon prve pjesme publika nije krila oduševljenje, a kostimiranim nastupom i odličnim repertoarom ovi […] The post Energični Red Hot Chili Peppers Real Tribute oduševio porečku publiku appeared first on Poreština.info news portal.