Književni susret

Autor: Kristina Lijović, 14. 10. 2016.

Povodom Mjeseca knjige u OŠ Poreč gostovala je hrvatska spisateljica Bojana Meandžija. Učenicima osmih razreda B smjene predstavila je autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“

Svoja sjećanje na rat u gradu Karlovcu ispisala je toplom ljudskom riječi. Mogu li rat i sjećanja na njega biti interesantna učenicima? Svojom pozornošću učenici su pokazali da mogu. Spisateljičina sjećanja pobudila su sjećanja i emocije  kolegica koje su u rodnim sredinama proživjele rat.

Susret je završila porukom koja proizilazi iz sadržaja knjige. Odnosi se na događaj u kojem spisateljica sa svojim prijateljima baca ključ skloništa u obližnje jezero kao simbol završetka rata. Taj ključ mora ostati u jezeru zauvijek jer nama treba mir, zauvijek.

25.09.2017. 14:33
U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je gradilište na mjesnom groblju u Fuškulinu, gdje su u tijeku radovi na proširenju groblja za dodatnih 250mjesta. Investiciju vrijednu 1,1 milijun kuna financira Usluga Poreč, a direktor Usluge Milan Laković tijekom obilaska gradilišta pojasnio je kako će se dovršetkom ove investicije riješiti problem nedostatka grobnih mjesta za narednih 20 […] The post U Fuškulinu uskoro dovršetak investicije vrijedne 1,1 milijun kuna appeared first on Poreština.info news portal.

25.09.2017. 14:27
Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu
U nedjelju, 24. rujna u Vižinadi održan je MTB maraton Parenzana u organizaciji Bbk Grožnjan. Ukupno 200 biciklistica i biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Češke  i Mađarske završilo je nedjeljnu utrku, koja se vozila na 2 različite dužine staza od kojih je svaka na svoj način bila zanimljiva s različitim rasponima uzbuđenja, ovisno o […] The post Albert Kiš iz BK Poreč uspješno odvozio MTB Parenzanu appeared first on Poreština.info news portal.