Književni susret

Autor: Kristina Lijović, 14. 10. 2016.

Povodom Mjeseca knjige u OŠ Poreč gostovala je hrvatska spisateljica Bojana Meandžija. Učenicima osmih razreda B smjene predstavila je autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“

Svoja sjećanje na rat u gradu Karlovcu ispisala je toplom ljudskom riječi. Mogu li rat i sjećanja na njega biti interesantna učenicima? Svojom pozornošću učenici su pokazali da mogu. Spisateljičina sjećanja pobudila su sjećanja i emocije  kolegica koje su u rodnim sredinama proživjele rat.

Susret je završila porukom koja proizilazi iz sadržaja knjige. Odnosi se na događaj u kojem spisateljica sa svojim prijateljima baca ključ skloništa u obližnje jezero kao simbol završetka rata. Taj ključ mora ostati u jezeru zauvijek jer nama treba mir, zauvijek.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

28.07.2017. 09:58
Grad Poreč-Parenzo će i ove godine su/financirati troškove kupnje udžbenika i  radnih bilježnica za obavezne nastavne predmete za najosjetljivije obitelji u Poreču, učenicima osnovnih i srednjih škola. Obavezni nastavni predmeti u srednjoj školi su predmeti koje škola odredi kao obavezne, a što ovisi o programima koji se u školi izvode.  Pravo na su/financiranje kupnje udžbenika […] The post Obavijest roditeljima – su/financiranje troškova kupnje udžbenika i radnih bilježnica u 2017. godini appeared first on Poreština.info news portal.

28.07.2017. 09:49
Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku
U nedjelju 30. srpnja 2017. godine će se s početkom u 11.00 sati održati tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku kraj Baderne uz prigodni program. Susret se održava u povodu 74. obljetnice odlaska prve veće organizirane grupe dragovoljaca iz ovog dijela Istre u narodnooslobodilačku borbu pod vodstvom narodnog heroja Joakima Rakovca. Sa Rušnjaka su […] The post Tradicionalni susret boraca i građana na Rušnjaku appeared first on Poreština.info news portal.